Sinä audimies, joka koit 15 vuotta vanhan Ford Puman tänä aamuna uhaksi miehisyydellesi ja Audillesi...ottiko kovasti sieluun?? :D
Kiihdytin siis liikennevaloista normaalisti yksikaistaisella tiellä. Rajoitus 50km/h. Mutta lähdöstä tulikin rivakka sitä sen enempää ajattelematta. Audi jäi, otti siepit jonka jälkeen ajoi 80km/h ohi. Minä löin liinat kiini keskellä tietä ja odotin,että Audi katosi näkyvistä.
Kumpi mahtoikaan ärsyttää sinua enemmän? Vaiko se, että ratissa olikin nainen? Onko päiväsi nyt pilalla? Toivottavasti! Emme nimittäin ole aamukahvilla saaneet pitkään aikaan parempia röhönauruja. Kuunneltiin vielä porukalla: http://www.youtube.com/watch?v=fAUfNrz_7vA
Kiihdytin siis liikennevaloista normaalisti yksikaistaisella tiellä. Rajoitus 50km/h. Mutta lähdöstä tulikin rivakka sitä sen enempää ajattelematta. Audi jäi, otti siepit jonka jälkeen ajoi 80km/h ohi. Minä löin liinat kiini keskellä tietä ja odotin,että Audi katosi näkyvistä.
Kumpi mahtoikaan ärsyttää sinua enemmän? Vaiko se, että ratissa olikin nainen? Onko päiväsi nyt pilalla? Toivottavasti! Emme nimittäin ole aamukahvilla saaneet pitkään aikaan parempia röhönauruja. Kuunneltiin vielä porukalla: http://www.youtube.com/watch?v=fAUfNrz_7vA
Vastaukset 16
Vanhimmat
Näitä piisaa. Maanteiden kingejä meinaan.
Hyvä! Provosoidaan vaan lisää, niin saadaan kaahareilta kortit pois.
Taas tyypillisiä kateellisia vain siitä syystä että toisilla on ollut älyä ostaa preemiumautojen kuningas eli Audi. Ei voi ymmärtää tuota kateellisuutta???
Se nyt vaan on ylihintainen skooda. Paitsi R8.
Ja Audin muotoilukin on aina sitä samaa sämpylää. Mutta onneksi on kivat kuviot etu- ja takavaloissa.
Anteeksi, luulin, että Pumalla ajaa söpö nuori kundi ja siksi halusin huomiota, mutta naiset eivät kiinnosta minua.
Naurettavaa joka lähtöön! Vain reppanoiden tarttee (yrittää) kyykyttää ja kaahata-tää koskee KAIKKIA MERKKEJÄ! Laatuauton sivistynyt omistaja malttaa lähteä liikkeelle ja antaa tilaa toisillekin...
Mesellä ajetaan hitaasti ja arvokkaasti. Audi ynm kaaharit saa mennä.
"Minä löin liinat kiini keskellä tietä ja odotin"
Mistä näitä tunareita riittää? Aivan kuin oltaisiin yksin tai kaksin liikenteessä.
Olisitpa saanut kunnon sakot turhasta jarruttelusta/pysähtymisestä sekä liikenteen vaarantamisesta. Sitä kun ei pysty keskittymään kuin yhteen asiaan kerrallaan (tälläkertaa Audiin), niin lopputulos on tämä.
Kuulostaa että sinun päiväsi meni pilalle, johan sitä puoltaa tänne avautuminen ja äkkinäinen mielenosoituksellinen, muusta liikenteestä välittämätön äkkinäinen jarrutus.
Jouduitko kenties jonkinlaiseen shokkiin vai osaatko muutoin perustella irrationaalista käytöstäsi, muuten ymmärtäisin egon loukkauksen mutta tuollaiset reaktiot liikenteessä.
Röhönauru ja työporukassa tuon musiikin kuuntelu olikin sitten kokonaan itse keksimäsi fantasia, "hähä, naurettiin audikuskille porukalla siitäs sait" - Eikö totta..
Kortti pois aloittajalta ja akaisin autokouluun. Suosittelen ensisijaisesti bussia tai apostolinkyytiä.
Hyvä juuri noin!!!
Audilla ajavalle alfaurokselle ollaan kateellisia joka tilanteessa ja SITÄ ei pidä sallia!!!
Pienikikuset audimiehet ei voi koskaan olla alfauroksia! heh heh.... eikä epäluotettava kiesi ole paras mahdollinen houkutin!
Hyvin näytti houkuttavan tätäkin puumanaista Audi, nostaen intohimotasot niin korkealle ettei vertailukohdetta löydy. Liinat kiinni ja housu märäksi jo pelkästä kiihdytyksestä.
Tapahtumaa kerrattiin työporukalla kaihoisasti
Hyvä pelin avaus ( provoilu ) yritys. Yksikään oikea nainen ei näillä palstoilla liiku.
" Löin liinat kiinni ". Kukahan hamehelmoista mahtaa tietää mitä tuo tarkoittaa ??
niin taitaa vielä Pumassa olla takana rumpujarrut
Oliko hienoa? Osoititko tällä olevasi parempi ihminen?
Mulla ei ole audia, ei pumaa. En sano minkä merkkinen auto mulla on: Ihan vaan siksi, että mulle sillä ei ole mitään väliä. Ajan sillä mistä tykkään en ole merkkiuskollinen profiloija-idiootti, kuten sinä: Tyttö joka kadehtii audeja.
Liikennevaloissa keski-ikäinen, nähtävästi jokin ahdistunut ja työpaikkakiusattu pikkupomo alkoi kaasutella Audillaan ja luuli varmaan että kerkeää ensimmäiseksi, mutta kun valo vaihtui vihreäksi niin Audi jäi ja jätätin häntä kokoajan reippaasti. Yritti sitten ajaa ohitseni, mutta en tietenkään ohi päästänyt, vaan kun hän laittoi vilkkua ohittaakseen, niin painoin pedaalin pohjaan ja Audi ei päässyt ohi. Yritti ohittaa muuten monta kertaa, mahtoi siinä narsistisuuden kyllästämä päänuppi kiehua, kun premiumin teho ei vaan riittänyt. Minä aina kyykytän tollaisia pikkusieluja ja on vaan niin hauskaa kun eivät pääse meikäläisen kohdattuaan pätemään.
Mopar rules !