Keskusta ohitti uudessa Hesarin "kyselyssä" PS:n niukasti. Valtamedia tietysti otsikoi asian keksittyen vain siihen.
Ottaen huomioon pesuille asetetun "korjauskertoinen" ja HS:n kyselyiden puolueellisuuden, on PS:n kannatus todelliseti yli 20%.
Lisäksi kysely oli tehty ennen Kaikkonen-jupakkaa. mikä varmasti laskee Keksustan kannatusta.
Ottaen huomioon pesuille asetetun "korjauskertoinen" ja HS:n kyselyiden puolueellisuuden, on PS:n kannatus todelliseti yli 20%.
Lisäksi kysely oli tehty ennen Kaikkonen-jupakkaa. mikä varmasti laskee Keksustan kannatusta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
RKP alkaa olla jo niin mitätön,. etä sen kannatusta eiu edes mainita. Tuskinpa edes mitataan, koska koko kannatus uhkaa jäädä virhemarginaalin sisään! ;)
SFP = 4,6
Persujen kannatus laahaa gallupeissakin eduskuntavaalien alapuolella, vaikka puolue hakeutui oppositioon vastuuta pakoon.
Persuja odottaa myös toinen yllätys, kun havaitsevat, että gallupeissa ei enää olekaan pikkupuoluevähennystä, vaan korjauskerroin antaa persuille noin 4-5 % liikaa kuntavaaligalluppien tapaan.
Katainen pelasi pesut opositioon, koska RKP oli maksanut itsensä hallitukseen kuittaamalla Kokoomuksen jättivelat.
Se kuului sopimukseen, koska PS ei olisi koskaan hyväksynyt nykyhallituksen svekoiluja.
Mitä hiton jupakkaa. Elätkä pussissa, kun et tiedä ministereiden tekosia. Viimeisin Tuomiojan luottokorttimaksut verorahoilla mm. huippuhotellien huoneistolaskut esim.
Miten tämäkin juttu kuuluu RKP palstalle? No netti fennohan keksii jutun vaikka omasta pahanhajuisesta tuhnusta, sekin on RKP:n vika. Voi teitä pölöjä.
Valtamedia on svekojen eli surueliitin eli RKP:n hyppysissä.
Ymmärsikö jopa nettisvekokin päättelyketjun?
Hesari joutaa ainoaan oikeaan paikkaan nimittäin pellolle. Siinä on niin paljon pjaskaa ja manipulointia ettei se muuhun kelpaa..!
Hesari paskalla ei mikään pelto kasva, älä missään nimessä levitä pellollesi hesarinpaskaa.