Mielestäni Danske Bank aivan ylivoimaisesti ja niin oli myös MikroPc:n asiantuntijoiden mielestä tuo dansken verkkopankki josta sanottiin että "Verkkopankki saattohoidossa"
Pankki joka perii peruskäyttelytilistä 6,40 kk ja jokaisesta visatapahtumasta 2,00 e on todella paska. Mitäpä muuta tähän voi oikein sanoa. Rahastajapankki isolla R:llä.
Varat ainakin tällä asiakkaalla siirtyy ilmaiseen täysin kotimaiseen S-Pankkiin jossa perustoiminnot sujuu selkeän helpon verkkopankin avulla helposti ja ilman mitään kuluja. Luottovisakin on ilmainen ainoana pankkina Suomessa!
Tämän hetken huonoin pankki?
13
605
Vastaukset
- bankhank
http://www.mikropc.net/vertailut/mika on paras verkkopankki/a888195
Joo huonoin verkkopankki näkyy olevan ja palvelumaksut kalleimpia kaikista.- käyttäkää jalkojanne
Java-härpäke on se kaiken huippu. Kankea ja tietoturvaton. Jouduin asentamaan koneeseeni kaiken uudestaan widowsista lähtien, kun Javan päivitys epäonnistui eikä sitä enää saanut kuntoon millään keinoin. Melkoinen määrä tuli tietoturvavaroituksia kirjautessani javan asennuksen jälkeen ensimmäistä kertaa Dansken verkkopankkiin.Tuollaista ei tapahdu millään muulla sivustolla.
Javan tietoturvaongelmat ovat olleet jo pitkään tiedossa. Miksi Danske on nyt vasta luopumassa siitä? Miksi Fiva ei ole puuttunut asiaan?
Kaiholla muistaa aikaa, jolloin pankki kuului vielä Sampolle.
- Kauanko aloittajalla
kestää se s-osuuskassaan siirtyminen? Toistuvia samansisältöisiä kirjoituksia samalta kirjoittajalta. Eihän ne prisman pankkipalvelut kaikille riitä - vain ihan yksinkertaisimmat palvelut tarjolla. Oletkos itse prismassa töissä?
- aloittaja.,.
No kun en ole missään kytköksissä s-ryhmään muutoin kuin asiakkaana. Muutaman päivän päästä lähtee danske bankin tili meikäläiseltä ja s-pankki tulee tilalle. Itse en tarvitse muita kuin peruspalveluita niin s-pankki on mulle juuri täydellinen. Erittäin selkeä verkkopankki mm.
- Tanskapankki
Missä näin lukee että perisi visatapahtumista 2€ hinnan?
Varaukseen menee mutta ei peritä, ainakaan en ole huomannut.- aloittaja.,.
Minultapa on jo peritty sillä tiliotteessa näkyi. On siis laskutuspalkkio jokaisesta visatapahtumasta. Nostaa siis jokaisen visaoston hintaa sen 2,00 e.
- OP:))
EHTOTTOMASTI HANDELS - SIIS HANSKAPANKKI!!!!
- Betex
10 e ottavat kortin uusimisesta vaikka en todellakaan ole sitä huonosti pitänyt eli on mennyt vain rikki jotenkin. Välttäkää Danskea!
- Säästetään yhdessä
No eipä taida paljon kehumista säestö-pankeissa sillä ostivat juuri itella pankin ja
luin jostakin lehdestä, että heti yt ja 29 hlöstä 11-13 saa potkut.Nooanarkki piti jo
yt pk-seudulla ja joka viides sai lähteä - tamppoonipankki
Ehdottomasti surkein ja ahnein op tamppoonipankki.fi
- Aktia on
huonoi pankki. Ehdottomasti.
- Danske paska, paskem
Danske-bankki. Terveisin huomenna Nordeaan siirtyvä! :)
- Anonyymi
https://www.talouselama.fi/uutiset/te/7c232cc2-fabe-4d43-9a00-5009264bee6c?ref=ampparit:5c4b
Danske pärjää edelleen.
Hyvä Danske!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4110583Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610142- 227927
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776334Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304922- 564743
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174076Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1253429- 623147
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2263085