Pelitapa: Tavallinen
Kohde Merkki Kerroin
5TPS - IFK Mariehamn _ _ 2 - - 4,60
29IFK Göteborg - Malmö FF 1 _ _ 2,15 - -
43FC Basel - Chelsea _ _ 2 - - 2,20
Kokonaiskerroin: 21,75
MIFKn isoa kerrointa ei voinut ohittaa.Göteborgilla hyvä kauden alku ja kotietu sekä Chelsea on vaan parempi.
Kohde Merkki Kerroin
5TPS - IFK Mariehamn _ _ 2 - - 4,60
29IFK Göteborg - Malmö FF 1 _ _ 2,15 - -
43FC Basel - Chelsea _ _ 2 - - 2,20
Kokonaiskerroin: 21,75
MIFKn isoa kerrointa ei voinut ohittaa.Göteborgilla hyvä kauden alku ja kotietu sekä Chelsea on vaan parempi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
4 kohdetta Tulos Oma merkki
43. FC Basel − Chelsea — - - 2 2,20
49. Fenerbahce − Benfica — - - 1 3,05
67. Detroit − Nashville — - - 1 1,75
76. Winnipeg − Montreal — - - 1 2,35
Kokonaiskerroin: 27,59
MIFK pelaa jatkoaikaa joten uutta peliin,turkkilaiset vs. portugalilaiset otin kotiedun ja kertoimen perusteella.NHL kohteet olivat selviä valintoja pakkovoittoineen.
Kyösti yritti kommentoida päivällä, mutta palsta oli niin jumissa, ettei viesti mennyt perille monen minuutinkaan odottelun jälkeen, joten nyt vuorossa jälkikommentointi.
UEL-peleissähän vierailla on aika pienet kertoimet ottaen huomioon se, että niillä on vahva kotikenttäetu toisessa osassa, eikä mikään pakko voittaa vielä tänään. Kyösti pelasi tuplaan Baselin ja Falkenbergin kun ei muutakaan keksinyt, mutta jotenkin tuntuu siltä, että sekä Basel että Fenerbahce saavat tyytyä tasuriin. Falkenberg sentään voitti, joten homppelifutis on hallussa. Göteborgin ja Malmön peli näytti niin ympäripyöreältä, että se jäi väliin. Sillä pariskunnalla ei tunnu olevan ollenkaan kotikenttäetua keskinäisissä matseissaan.
Tsekin lätkävoitto oli lapulla, mutta kun samalla lapulla oli myös Venäjä ja koriksen Bisons(-1), niin venäläisethän sen sitten tuhosivat. Bärkkel.
Ännäriä ei Kyösti jaksanut ruveta suuremmin scouttailemaan, mutta kyllähän nuo Winnipeg ja Detroit näyttäisivät aika järkeviltä valinnoilta. Kyösti tosin toivoo, että Detroit ihmeen kaupalla sössisi ja tippuisi pleijareista, hehheh. Capitalsin voitto näyttäisi myös aika todennäköiseltä. Bärkkel, pitäisiköhän tässä vielä nykäistä ajan kuluksi ännäritripla Winnipeg Detroit Washington?
Bisons siis (-8), kjäh kjäh.
Oho, meinaakos skuku potittaa...
lähellä oli skukulla.on kieltämättä pelimies,eikä mikkihiiri.paa skuku lisää vihjeitä