mcDonalds suljetaan!!

MCDONALDS KAUPPATORILLA H&M:N VIERESSÄ SULJETAAN 28.8 VOI EI!!! MIKSI?!!! MIKSI!??!! MIKSI!!?? THE HORROR!! THE HORROR!!! THIS IS SOOOOOO WRONG!!! MIKS SE SULJETAAN?!! JOS ETTE USKO NII MENKÄÄ ITTE STEKKAA SIIN OVES ON LAPPUNEN!!

MCDONALDS SULJETAAN.KIITOS ASIAKKAILLE NÄISTÄ VUOSISTA!!!






VOI EEEEEEEEEEEEIIIIIIIII!!!!!!!!!!
162877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Turku on niin pieni ja syrjäinen kaupunki, että ei ole tarvetta hampurilaisravintolalle.

Eihän edes Ikeaa perusteta Raisoon, koska turkulaiset käyvät niin innokkaasti Espoossa. Jos Raisioon tulisi Ikea niin Espoon myymälän myynti vähenisi liikaa.

Sama ajatusmalli on varmaankin McDonaldsilla. Jos turkulaiset haluavat mäkkärin hampurilaisia syödä niin tervemenoa Espooseen.

Äänestä
  • Elkkä espoose asti menkö mel o viäl Lohjal mäkkäri vaikka kieltämäti on kyl aikka paskanen
    mut o täl heseki ei vaa tiuu käytyy siälkää ku samal hinnal saa kebabeja.

    Äänestä

  • virtane kirjoitti:

    Elkkä espoose asti menkö mel o viäl Lohjal mäkkäri vaikka kieltämäti on kyl aikka paskanen
    mut o täl heseki ei vaa tiuu käytyy siälkää ku samal hinnal saa kebabeja.

    raisiossa on mäkki, mut ehkä parempi että te vitun idiootit lähdette tarpeeksi kauas turusta.

    Äänestä

  • reso kirjoitti:

    raisiossa on mäkki, mut ehkä parempi että te vitun idiootit lähdette tarpeeksi kauas turusta.

    Itäharjun Prismassa.

    Äänestä

Hyvä et se jenkkiroskaruokala lähtee pois turun keskustasta niin on ainakin turkulaisten rahat eivät mene siihen jenkkiyritykseen. Vihaan muutenkin kaikkia jenkkiyrityksiä jotka toimii suomessa. En ikinään käy niissä ja olen lopettanut myös coca cola tuotteiden juomisen. Juon mielummin suomalaista olvia.

Äänestä
  • Ihan samaa mieltä jenkit sukka

    Äänestä

Siis hyvä että se sairauksien pesäpaikka lähtee. Ties kuinka moni on sieltä saanut hullun lehmän taudin. En ymmärrä kuinka ihmiset ovat uskaltaneet käydä mäkkärissä sen jälkeen kun myönsivät että heidän lihansa tulee Saksan alueelta missä tautia oli.

"Tämän hetkisen tieteellisen tiedon mukaan käyttämämme naudanliha on BSE-vapaata. Käytämme pihveissämme samaa naudanlihaa kuin Ruotsin McDonald's-ketju. Naudanlihan muotoilee pihveiksi ruotsalainen Farlo Ab. Raakaliha toimitetaan Suomesta, Ruotsista, Saksasta ja Irlannista. Kattavan jäljitysjärjestelmän avulla voimme tarvittaessa jäljittää naudanlihan takaisin tiloille, jopa tietyn tilan tiettyyn eläimeen asti." http://www.mcdonalds.fi/ruokaopas/raakaaineet2.php

Äänestä

turkulaiset, kuten monet muutkin juntit, käy mielummin maailman heikkolaatuisimmassa, mauttomimmassa ja surkeimmassa yrityksessä eli hesessä. Jos suomalaisten pitäisi johonkin ryhtyä, niin tuollaisten häpeäpilkkujen tuhoamiseen. Pitäisi löytyä jonkinlaiset laatukriteerit

Äänestä
  • Eikö teillä tsadipelleillä tai hitaastiälyävillä hämäläisillä ole omaa palstaa, kun pitää täältä Turku - palstalta aina tulla jutunjuurta hakemaan?

    Äänestä

Veikkaan että Turun Osuuskauppa "ajoi" mäkkärin pihalle omasta kiinteistöstään. Osuuskaupalla on samassa talossa useita ravintoloita ja suunnittelevat avaavansa mäkkärin paikalle yhden lisää.

Äänestä
  • TOK omistaa kyllä melkein koko korttelin,mutta ei ole ajamassa mäkkiä pois, ei myöskään uutta ravintolaa...And this is for sure.

    Äänestä

  • Minä kirjoitti:

    TOK omistaa kyllä melkein koko korttelin,mutta ei ole ajamassa mäkkiä pois, ei myöskään uutta ravintolaa...And this is for sure.

    no kerroppa sitten se oikea syy?

    Äänestä

  • Ei haluttu että teinit lorvailevat mäkkärissä vkl öisin.. noo nyt tulee taas mukava talvi vaikka hengailla siinä kallun grillillä.

    Äänestä

tuokin paska lähtee pois. Ei siitä muutenkaan ollut hesburgerille vastusta.

Äänestä

Hyvä! Hese tilalle!

Äänestä
  • aivan. Ja hockeynight-bleiserit pakolliseksi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MINÄH! kirjoitti:

MCDONALDS KAUPPATORILLA H&M:N VIERESSÄ SULJETAAN 28.8 VOI EI!!! MIKSI?!!! MIKSI!??!! MIKSI!!?? THE HORROR!! THE HORROR!!! THIS IS SOOOOOO WRONG!!! MIKS SE SULJETAAN?!! JOS ETTE USKO NII MENKÄÄ ITTE STEKKAA SIIN OVES ON LAPPUNEN!!

MCDONALDS SULJETAAN.KIITOS ASIAKKAILLE NÄISTÄ VUOSISTA!!!






VOI EEEEEEEEEEEEIIIIIIIII!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu