Heips!
Kaipailisin hieman perustietoa tästä kyseisestä otuksesta, akvaarion minimikoosta, sisustuksesta, tekniikasta, ravinnosta ym. ym.! Myös linkkivinkit ovat tervetulleita.
Aksolotli?
2
1579
Vastaukset
- Zuuls
Täytyy myöntää, että nyt löysit lajin josta en tietoa pahemmin omaa. :)
Periaatteessa lajihan on täysin akvaattinen ja akvaario on käsittääkseni ns. saman tapainen, kuin tuliliskollakin, mutta maapinta-alaa ei laji tarvitse käsittääkseni ollenkaan, suodatin on oltava, kokoa n.100l altaalle ja puolilleen vettä siis, kuten tuliliskoillakin.
En nyt enempää ala vähäisiä tietojani jakamaan, koska niitä on sen verran vähän, että tiedä sitten mikä on ihan faktaa ja mikä ei. :)
Yksi linkki löytyy minulta ainakin:
http://www.sammakkolampi.net/galleria/mexicanum.html
Linkin sivujen tekijä Joonas Gustafsson on herppi.net palstalla, joten siksi näillä sivuilla käyntiä suosittelen, koska sieltä uskoisin sinun saavan tietoa tästä lajista paljon lisää.
Sinne pääset:
http://www.herppi.net
Toivottavasti oli edes jotain hyötyä. :) - kurQ
http://fi.wikipedia.org/wiki/Aksolotli
Pitäs löytyy tietoo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5827580Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3342876Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3892075- 1281283
- 311243
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41179Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1041047- 911035
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h641023- 44882