Aikaisemmin Ruotsissa toimittuaan Suhdanneinstituutin (Konjunkturinstitut) tutkimuspäällikkönä häntä ei julkisuudessa näkynyt eikä häneltä mielipiteitä kyseltykään. Nyt Suomeen palattuaan Vatt:in pomona hänellä on toinen toistaan ihmeellisempiä aivopieruja. Ei edes Ruotsissa Vartiaisen argumentit saa tukea muilta kuin ehkä ultrasinisiltä kokoomuslaisilta (Moderater) niin se ihmetyttää, että SDP:n leiriin lukeutuvalta Vartiaiselta pääsee tällaisia aivopieruja tuon tuostakin.
- Hyvin harva Ruotsissa edes tiesi tai tunnisti tämän Vartiaisen, niin anonyymi ja piilossa elävä Vartiainen oli Ruotsin aikanaan.
Tästä Juhana Vartiaisesta on tullut oikea mielipideautomaatti!
ylermijunior
0
78
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852027- 431590
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!621311- 741138
- 761110
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261074- 591031
- 35987
- 37883
- 39844