Uudet ja netissä aiemmin julkaisemattomat väyrysvitsit

Wizimies

Tähän ketjuun uusia tai netissä aiemmin julkaisemattomia väyrysvitsejä. Mielellään yksi vitsi postausta kohti, jotta äänestäminen on halukkaille helpompaa.

-----

Kauan sitten eräänä syksynä herra Granholm saapui kylään Eemeli Väyryselle. Väyrynen vaikutti hieman masentuneelta ja Granholm päätti rohkeasti esittää kysymyksen, joka hänelle tuli ensimmäisenä mieleen:
- No, onko sillä m***ulla ollut k**emisen lisäksi muuta tekemistä?
Väyrynen meni ikkunan eteen ja vastasi ulos katsoen:
- Tuollahan tuo näkyy taas raahaavan kaalisäkkiä.

8

1145

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wizimies

      Miksi Suomen tasavallan presidentiksi kannattaisi valita mieluummin suuri m****u kuin pieni m****u?
      - Jos suuri m****u tekee virheen, se on yleensä helposti huomattava, suuri ja hyvällä onnella vielä korjattavissa, mutta pienen m***un tekemät virheet ovat yleensä niin pieniä, ettei kukaan huomaa niitä, vaikka hän tekisi niitä jatkuvasti.

    • Wizimies

      Jos Paavo Väyrynen olisi koira, niin mikä olisi hänen rotunsa?
      - Keminmaan pitkäkorva.

    • Wizimies

      Mitä eroa on keskivertomiehellä ja Shintaro Abella?
      - Keskivertomies menee saunaan m****n kanssa, kun taas Abe menee saunaan todella suuren m****n kanssa.

    • Wizimies

      Miksi Paavo Väyrysen hiukset eivät harmaannu?
      - Koska vain viisaiden miesten hiukset harmaantuvat.

    • Wizimies

      Tämä vitsi on julkaistu netissä aiemmin videolla, mutta laitetaanpa tähän vielä kirjallisessa muodossa.

      -----

      Kuinka monta Paavo Väyrystä tarvitaan vaihtamaan hehkulamppu?
      - Yhdeksän Paavoa kertomaan, ettei ole koskaan väärässä ja yhden Vuokon vaihtamaan lampun.

      (Radio Aalto & Sari Essayah)

    • 9+16

      Kaupunkilainen ja maalaispoika juttelivat. Kaupunkilainen kysyi maalaispojalta:
      - Tiedätkö, milloin tapahtui ihmiskunnan historian suurin onnettomuus?
      - 11. maaliskuuta 2011?
      - Ei.
      - 26. joulukuuta 2004?
      - Ei.
      - 11. syyskuuta 2001?
      - Ei.
      - 6. elokuuta 1945?
      - Ei.
      - 15. huhtikuuta 1912?
      - Ei.
      - 26. elokuuta 1883?
      - Ei.
      - 23. elokuuta 79?
      - Ei.
      - Sitten minun täytyy luovuttaa. Voisitko kertoa, milloin se sitten tapahtui? Kertoisitko myös, missä kyseinen onnettomuus on tapahtunut, koska en luettelemieni lisäksi muista muita suuria onnettomuuksia.
      - Se tapahtui tietenkin Keminmaalla 2. syyskuuta 1946.

      • juippi_15

        Tuohon voisi lisätä vielä 26. huhtikuuta 1986, joka on varmasti kaikkien tiedossa.


    • ÄNKYTÄJÄ

      Kaksi miestä tulivat tietasoristeykseen ja toinen niistä kysyi "Tuleeko juna? Saako mennä?" Toinen vastasi "Sa..saa." Seuraavana päivänä miehet tulivat samaan tietasoristeykseen ja toinen kysyi:"Tuleeko juna? Saako mennä?" Silloin toinen änkytti "Sa..saaa..." Silloin juna törmäsi! Kun miehet heräsivät koomasta sairaalassa niin toinen sanoi: "Voi vittu! Sun piti sanoa että tuleeko sieltä juna!!!" Silloin toinen vastasi änkyttäen: "Sa....saa..saas nä..nähä ehi..tä..täänkö enn.....ennen ju..junaa."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      855
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      558
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      533
    5. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      522
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      468
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      442
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      407
    Aihe