Ja elämä on helppoo..

silloin kun on joku josta pitää kii. Ei tarvitse mennä nukkumaan itkeäkseen itsensä unelmiin. Ja taas pitää mennä yksin nukkumaan.. Hyvää yötä yksinäisille.
10257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mutta on siinä yksinnukkumisessakin yksi hyvä puoli, ei kukaan varasta peittoa eikä tyynyjä ;).

Äänestä
  • Eikä kuorsaa niin että seinistä tippuu maalit :D Tai lukitse käsiään ympärille niinkuin rapu saksiaan. Tai paina päätään rintojen päälle ja katso ovelasti silmiin. Tai kutittele just kun olet nukahtamaisillasi. Byäääääääää! Vielä pahempi ikävä iski :( Anteeksi, en auttanu yhtään asiaa ---> poistuu threadista juosten

    Äänestä

  • 7+17 kirjoitti:

    Eikä kuorsaa niin että seinistä tippuu maalit :D Tai lukitse käsiään ympärille niinkuin rapu saksiaan. Tai paina päätään rintojen päälle ja katso ovelasti silmiin. Tai kutittele just kun olet nukahtamaisillasi. Byäääääääää! Vielä pahempi ikävä iski :( Anteeksi, en auttanu yhtään asiaa ---> poistuu threadista juosten

    BYÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ, pitikö välttämättä muistuttaa kaikesta ihanasta, ja vielä yötä vasten! Olet sadisti, hyi en tykänny :(.

    Äänestä

  • Kiitos samoin kirjoitti:

    BYÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ, pitikö välttämättä muistuttaa kaikesta ihanasta, ja vielä yötä vasten! Olet sadisti, hyi en tykänny :(.

    Anteeksi tuhannesti! *HALI* Tiedän että on inhottava nukkua yksin :(

    Äänestä

Meitä on monta yksinäistä täälläkin.

Syystä tai toisesta. Tai varmaankin syitä siihen on lähes lukemattomia.

Välillä se melkein masentaa ja ahdistaa, toisinaan se tuntuu ihan kivalta.

Joka tapauksessa erään naisen ottaisin vaikka heti luokseni joko käymään tai jopa pysyvästi.

Mutta... Eihän Herra kiellä suuria suunnittelemasta...

Hyvää yötä sinulle ja muillekin ikävöijille.

Äänestä
  • haluaisit napata kainaloosi, koskaan tiedä vaikka kaivattusi tulisikin.

    Äänestä

  • Kerro kenet kirjoitti:

    haluaisit napata kainaloosi, koskaan tiedä vaikka kaivattusi tulisikin.

    Erään melkein uskomattoman suloisen naisen.

    Äänestä

Jospa vielä joskus voisi laulaa tätä laulua ja oma rakas olisi vierellä...

Onnea aloittajalle rakkauden löytymiseksi!

Äänestä

Minä haluan nukkua yksin, elää yksin..mutta joskus viettää aikaa myös hänen kanssaan.ei läheisriippuvainen

Äänestä

Yksin tuli nukuttua taas :( Onneksi sentään on koira seurana

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivästä päivään kirjoitti:

silloin kun on joku josta pitää kii. Ei tarvitse mennä nukkumaan itkeäkseen itsensä unelmiin. Ja taas pitää mennä yksin nukkumaan.. Hyvää yötä yksinäisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu