Haemme kotiimme reipasta ja kunnollista lastenhoitajaa hoitamaan kahta kilttiä lasta ensi kesäksi kolmeksi viikoksi ajalle 22.7.-9.8.
Poika on lapsista vanhempi 7 v ja tyttö 5 v. Asumme Lahden Karistossa omakotitalossa, ja päivittäinen hoitoaika on vähintään 7,5 tuntia arkisin. Kotoa löytyy myös kani, joka on häkissä.
Jatkossa voi olla lisääkin työtä iltaisin ja viikonloppuisin. Otathan pian yhteyttä jos kiinnostuit, niin jutellaan enemmän.
Yhteydenotot
anni.jolulaphsotey.fi
[email protected] (050-4241576)
Lastenhoitajalle kesätyötä Lahdessa
Babysitter 2013
1
164
Vastaukset
- Tuomo (isä)
äidin e-mail siis [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1545194Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv852753Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?871752Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91206- 49976
- 66912
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122893- 21893
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75873Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23868