AUTTAKAA! Kissallani on ongelma!

Ahmed ahne

En ymmärrä mikä kissallani on. Sen TAKAPUOLESTA on jo päivän ajan tullut pieniä äänekkäitä karvapalloja. Olen soittanut ystävilleni joilla myös on kissa, mutta he eivät osaa auttaa. Päätin sitten soittaa eläinlääkärille joka käski tulemaan käynnille, mutta minulla ei ole rahaa siihen. Eläinlääkäri myös kysyi mitä syötän kissalleni, mutta syötän ihan normaalisti (pizza, kebab, hampparit, lasagne) joten siinä ei ainakaan ole ongelmaa. Kissani paino on kyllä viimeaikoina noussut vähän normaalista (ennen 70 kg nykyään 75kg), mutta kissani paino on ollut aina vähän nousussa. Kissani kunto on myös viimepäivinä huonontunut huomattavasti. Onko kenelläkään tapahtunut samanlaista, ja mitä tämä oikein on?

2

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitsukurina

      Kissallasi lienee vakava teratooma. Sen sisällä, mahdollisesti sen suolistossa, on syntynyt kasvaimia joiden solut ovat erikoistuneet siihen pisteeseen että niillä on keuhkot ja äänihuulet ja nyt ne sitten ovat tulleet ulos. Kissasi painonnousun on voinut aiheuttaa se, että kissan sisällä on lisää kasvaimia.

      Suosittelen ottamaan jostain nopeasti lainaa (esim. pikavippi) jotta pääset hoidattamaan kissasi kuntoon ulkomailla -- Suomessa näin erikoiselle tapaukselle tuskin voidaan tehdä mitään.

    • Ahmed Ahne

      Voi helvett i kissani kuoli! ;( Olen itkenyt verta. Yhyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11396
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5874
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4749
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4661
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4193
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3477
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3240
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe