on yks' polvijärven pastorija koskeva keskustelu poestettu. Ja minkähä takija ja kenen toemesta liennöö poestettu. Kun jäe ne viimmeiset kommentoennit lukasemata, nii mistä niitä ennee tietää. Tiijähäntä vaekka ne viimesimmät pokloomit oesivat olleet nii asjallisija, jotta ne oes voenu lukasta nikottelemata.
Jo vaen ja tuassiisa..
3
196
Vastaukset
- leeviläinen
Sen Veijo laatiman viimeisimmän mielipiteen omasta toiminnastaan voit käydä lukemassa tuolta polovijärven pastori avauksesta. Siinä keskustelun lopussa on se sama teksti, kuin poistetussakin, mutta minun omaa kommenttiani siinä ei vielä ole. Ja ajattelen nyt, että jos minä sen samankaltaisen faktatotuuden siihen kirjoitan, niin se keskustelu poistetaan sen seurauksena välittömästi.
Meinaan, kun Veijo kysyy lukijoilta siinä kolmannessa kappaleessa sitä, että olisiko meistä samaan työhön kuin mitä hän tekee Aulikin kanssa, että ajelee Suomea ristiin rastin puhujamatkoillaan, vaikka olisi lenssussa. Ja alustaa tv7:n ohjelmassa esiintymistään rukouksilla; niin vastasin, että aivan taatusti meistä samaan olisi, mikäli meitä arvostettaisiin ja suositeltaisiin tuuraajiksi puhujamatkoille sekä tv7:n ohjelmaan.
Ja sitten, kun otin esimerkin siitä Veijon ohitusleikkaustilanteesta ja totesin sen tosiasian, ettei Veijo niinkuin ei Aulikkikaan edes tahtonut kenenkään tuuraavan Veijoa esim. tv7:n ohjelmiin ohitusleikkaus ja toipilasajaksi, vaan olivat hiljaa. Ja kun minä tämän faktatotuuden julkisesti kerroin, niin heti eikä viidestoista päivä oli tuo koko keskustelu poistettu.
Että kun pystyt toteen näyttämään jonkin venkkulanpelin ja asioissa lusmuilun, niin varaudu siihen, että keskustelu poistetaan sen todistettavissa olevan tosiasian seurauksena.
Jos tämäkin aloitus poistetaan, niin se poistetaan sen vuoksi, että minä mielipiteeni kirjoitin tähän, eikä se sovi Veijon pirtaan. Aika herkkähipiäistä taitaa olla Polvijärven pastorin tukijakaarti.
Kai ne Veijo ja Aulikki nukkuvat saarnamatkoillaan kuitenkin eri huoneissa.- leeviläinen
En tiedä - Isä Jumala tietää, mutta ei kerro meille. Samoin eivät Aulikki ja Veijokaan kerro, asiaa heiltä kysyttäessä. Se tiedän entuudestaan.
Olisihan se noin loogisen järkevää taloudellisesti, mikäli he majoittuisivat samaan huoneeseen, ettei tarttisi kahdesta erillisestä huoneesta maksaa.
Meinaan saahan yhteen huoneeseen erilliset sängyt ja sermin sänkyjen väliin, ettei naisen intiimit alueet pääse vilahtamaan untenmaille riemukkaille kellistyessä ja tuota kiusausta mahdollisiin lisätoimenpiteisiin, niinkuin normaalissa suhteessa miehen ja naisen väliset kemiat yleensä toimivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417477Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393901Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172178Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261477- 441463
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917