on yks' polvijärven pastorija koskeva keskustelu poestettu. Ja minkähä takija ja kenen toemesta liennöö poestettu. Kun jäe ne viimmeiset kommentoennit lukasemata, nii mistä niitä ennee tietää. Tiijähäntä vaekka ne viimesimmät pokloomit oesivat olleet nii asjallisija, jotta ne oes voenu lukasta nikottelemata.
Jo vaen ja tuassiisa..
3
177
Vastaukset
- leeviläinen
Sen Veijo laatiman viimeisimmän mielipiteen omasta toiminnastaan voit käydä lukemassa tuolta polovijärven pastori avauksesta. Siinä keskustelun lopussa on se sama teksti, kuin poistetussakin, mutta minun omaa kommenttiani siinä ei vielä ole. Ja ajattelen nyt, että jos minä sen samankaltaisen faktatotuuden siihen kirjoitan, niin se keskustelu poistetaan sen seurauksena välittömästi.
Meinaan, kun Veijo kysyy lukijoilta siinä kolmannessa kappaleessa sitä, että olisiko meistä samaan työhön kuin mitä hän tekee Aulikin kanssa, että ajelee Suomea ristiin rastin puhujamatkoillaan, vaikka olisi lenssussa. Ja alustaa tv7:n ohjelmassa esiintymistään rukouksilla; niin vastasin, että aivan taatusti meistä samaan olisi, mikäli meitä arvostettaisiin ja suositeltaisiin tuuraajiksi puhujamatkoille sekä tv7:n ohjelmaan.
Ja sitten, kun otin esimerkin siitä Veijon ohitusleikkaustilanteesta ja totesin sen tosiasian, ettei Veijo niinkuin ei Aulikkikaan edes tahtonut kenenkään tuuraavan Veijoa esim. tv7:n ohjelmiin ohitusleikkaus ja toipilasajaksi, vaan olivat hiljaa. Ja kun minä tämän faktatotuuden julkisesti kerroin, niin heti eikä viidestoista päivä oli tuo koko keskustelu poistettu.
Että kun pystyt toteen näyttämään jonkin venkkulanpelin ja asioissa lusmuilun, niin varaudu siihen, että keskustelu poistetaan sen todistettavissa olevan tosiasian seurauksena.
Jos tämäkin aloitus poistetaan, niin se poistetaan sen vuoksi, että minä mielipiteeni kirjoitin tähän, eikä se sovi Veijon pirtaan. Aika herkkähipiäistä taitaa olla Polvijärven pastorin tukijakaarti.
Kai ne Veijo ja Aulikki nukkuvat saarnamatkoillaan kuitenkin eri huoneissa.- leeviläinen
En tiedä - Isä Jumala tietää, mutta ei kerro meille. Samoin eivät Aulikki ja Veijokaan kerro, asiaa heiltä kysyttäessä. Se tiedän entuudestaan.
Olisihan se noin loogisen järkevää taloudellisesti, mikäli he majoittuisivat samaan huoneeseen, ettei tarttisi kahdesta erillisestä huoneesta maksaa.
Meinaan saahan yhteen huoneeseen erilliset sängyt ja sermin sänkyjen väliin, ettei naisen intiimit alueet pääse vilahtamaan untenmaille riemukkaille kellistyessä ja tuota kiusausta mahdollisiin lisätoimenpiteisiin, niinkuin normaalissa suhteessa miehen ja naisen väliset kemiat yleensä toimivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1773346Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1022569Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä572420Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276932342Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen82339Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman21963Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.01760Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue321623Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling381617- 831357