Jo vaen ja tuassiisa..

impi.umpilampi

on yks' polvijärven pastorija koskeva keskustelu poestettu. Ja minkähä takija ja kenen toemesta liennöö poestettu. Kun jäe ne viimmeiset kommentoennit lukasemata, nii mistä niitä ennee tietää. Tiijähäntä vaekka ne viimesimmät pokloomit oesivat olleet nii asjallisija, jotta ne oes voenu lukasta nikottelemata.

3

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leeviläinen

      Sen Veijo laatiman viimeisimmän mielipiteen omasta toiminnastaan voit käydä lukemassa tuolta polovijärven pastori avauksesta. Siinä keskustelun lopussa on se sama teksti, kuin poistetussakin, mutta minun omaa kommenttiani siinä ei vielä ole. Ja ajattelen nyt, että jos minä sen samankaltaisen faktatotuuden siihen kirjoitan, niin se keskustelu poistetaan sen seurauksena välittömästi.

      Meinaan, kun Veijo kysyy lukijoilta siinä kolmannessa kappaleessa sitä, että olisiko meistä samaan työhön kuin mitä hän tekee Aulikin kanssa, että ajelee Suomea ristiin rastin puhujamatkoillaan, vaikka olisi lenssussa. Ja alustaa tv7:n ohjelmassa esiintymistään rukouksilla; niin vastasin, että aivan taatusti meistä samaan olisi, mikäli meitä arvostettaisiin ja suositeltaisiin tuuraajiksi puhujamatkoille sekä tv7:n ohjelmaan.

      Ja sitten, kun otin esimerkin siitä Veijon ohitusleikkaustilanteesta ja totesin sen tosiasian, ettei Veijo niinkuin ei Aulikkikaan edes tahtonut kenenkään tuuraavan Veijoa esim. tv7:n ohjelmiin ohitusleikkaus ja toipilasajaksi, vaan olivat hiljaa. Ja kun minä tämän faktatotuuden julkisesti kerroin, niin heti eikä viidestoista päivä oli tuo koko keskustelu poistettu.

      Että kun pystyt toteen näyttämään jonkin venkkulanpelin ja asioissa lusmuilun, niin varaudu siihen, että keskustelu poistetaan sen todistettavissa olevan tosiasian seurauksena.

      Jos tämäkin aloitus poistetaan, niin se poistetaan sen vuoksi, että minä mielipiteeni kirjoitin tähän, eikä se sovi Veijon pirtaan.

    • Aika herkkähipiäistä taitaa olla Polvijärven pastorin tukijakaarti.

      Kai ne Veijo ja Aulikki nukkuvat saarnamatkoillaan kuitenkin eri huoneissa.

      • leeviläinen

        En tiedä - Isä Jumala tietää, mutta ei kerro meille. Samoin eivät Aulikki ja Veijokaan kerro, asiaa heiltä kysyttäessä. Se tiedän entuudestaan.

        Olisihan se noin loogisen järkevää taloudellisesti, mikäli he majoittuisivat samaan huoneeseen, ettei tarttisi kahdesta erillisestä huoneesta maksaa.
        Meinaan saahan yhteen huoneeseen erilliset sängyt ja sermin sänkyjen väliin, ettei naisen intiimit alueet pääse vilahtamaan untenmaille riemukkaille kellistyessä ja tuota kiusausta mahdollisiin lisätoimenpiteisiin, niinkuin normaalissa suhteessa miehen ja naisen väliset kemiat yleensä toimivat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      135
      3655
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      7
      2689
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      225
      2612
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      227
      2069
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      68
      1877
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1297
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      25
      1159
    8. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      68
      1083
    9. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      909
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      80
      882
    Aihe