Jo vaen ja tuassiisa..

impi.umpilampi

on yks' polvijärven pastorija koskeva keskustelu poestettu. Ja minkähä takija ja kenen toemesta liennöö poestettu. Kun jäe ne viimmeiset kommentoennit lukasemata, nii mistä niitä ennee tietää. Tiijähäntä vaekka ne viimesimmät pokloomit oesivat olleet nii asjallisija, jotta ne oes voenu lukasta nikottelemata.

3

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leeviläinen

      Sen Veijo laatiman viimeisimmän mielipiteen omasta toiminnastaan voit käydä lukemassa tuolta polovijärven pastori avauksesta. Siinä keskustelun lopussa on se sama teksti, kuin poistetussakin, mutta minun omaa kommenttiani siinä ei vielä ole. Ja ajattelen nyt, että jos minä sen samankaltaisen faktatotuuden siihen kirjoitan, niin se keskustelu poistetaan sen seurauksena välittömästi.

      Meinaan, kun Veijo kysyy lukijoilta siinä kolmannessa kappaleessa sitä, että olisiko meistä samaan työhön kuin mitä hän tekee Aulikin kanssa, että ajelee Suomea ristiin rastin puhujamatkoillaan, vaikka olisi lenssussa. Ja alustaa tv7:n ohjelmassa esiintymistään rukouksilla; niin vastasin, että aivan taatusti meistä samaan olisi, mikäli meitä arvostettaisiin ja suositeltaisiin tuuraajiksi puhujamatkoille sekä tv7:n ohjelmaan.

      Ja sitten, kun otin esimerkin siitä Veijon ohitusleikkaustilanteesta ja totesin sen tosiasian, ettei Veijo niinkuin ei Aulikkikaan edes tahtonut kenenkään tuuraavan Veijoa esim. tv7:n ohjelmiin ohitusleikkaus ja toipilasajaksi, vaan olivat hiljaa. Ja kun minä tämän faktatotuuden julkisesti kerroin, niin heti eikä viidestoista päivä oli tuo koko keskustelu poistettu.

      Että kun pystyt toteen näyttämään jonkin venkkulanpelin ja asioissa lusmuilun, niin varaudu siihen, että keskustelu poistetaan sen todistettavissa olevan tosiasian seurauksena.

      Jos tämäkin aloitus poistetaan, niin se poistetaan sen vuoksi, että minä mielipiteeni kirjoitin tähän, eikä se sovi Veijon pirtaan.

    • Aika herkkähipiäistä taitaa olla Polvijärven pastorin tukijakaarti.

      Kai ne Veijo ja Aulikki nukkuvat saarnamatkoillaan kuitenkin eri huoneissa.

      • leeviläinen

        En tiedä - Isä Jumala tietää, mutta ei kerro meille. Samoin eivät Aulikki ja Veijokaan kerro, asiaa heiltä kysyttäessä. Se tiedän entuudestaan.

        Olisihan se noin loogisen järkevää taloudellisesti, mikäli he majoittuisivat samaan huoneeseen, ettei tarttisi kahdesta erillisestä huoneesta maksaa.
        Meinaan saahan yhteen huoneeseen erilliset sängyt ja sermin sänkyjen väliin, ettei naisen intiimit alueet pääse vilahtamaan untenmaille riemukkaille kellistyessä ja tuota kiusausta mahdollisiin lisätoimenpiteisiin, niinkuin normaalissa suhteessa miehen ja naisen väliset kemiat yleensä toimivat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      81
      4428
    2. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      200
      3556
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      136
      3390
    4. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      229
      2673
    5. "Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä

      Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk
      Tv-sarjat
      21
      2301
    6. Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa

      Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk
      Maailman menoa
      43
      2288
    7. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      64
      2117
    8. Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?

      Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella
      Tv-sarjat
      11
      2066
    9. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      39
      2055
    10. Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?

      Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.
      Tv-sarjat
      0
      1963
    Aihe