Eilen Katainen ei suostunut kommentoimaan millekään uutisvälineelle sanallakaan sitä että puolue sai juuri emäturpaansa Keskustalta. Tänään Katainen sitten tuli jo vollottamaan tuntemuksiansa YLE:lle.
" Tavoitteena on, että vaikka ihmiset eivät äänestäisikään,
he uskoisivat, että päättäjät tekevät vilpittömällä mielellä
parhaansa.Syitä ei pidä hakea muualta vaan omasta
tekemisestä, Katainen totesi "
Tuossa juuri on se Kataisen "fantastisen" ulosannin ja esiintymisen heikkous, miehen paha epäuskottavuus.
Tuntien Kataisen oman henkilöhistorian ja asiakirjaväärennökset, vapaamuurari- ja Bilderberg-kerholaisuuden. Siksi on täysin mahdotonta uskoa että Katainen VILPITTÖMÄLLÄ MIELELLÄ ajaisi Suomen ja suomalaisten etuja.
Koko Kokoomus-puolue on keskittynyt sen asian eteenpäin viemiseen, että Suomi pannaan pankkikapitalismin edessä polvilleen. Kuntien terveydenhoito- ym. palvelut on SOTE- ja verouudistusten jälkeen pakko jatkossa ostaa suurfirmoilta. Kaikki valtio-omisteiset firmat pakkomyydään polkuhinnoilla ulkomaisille omistajille jne.
Minä en yksinkertaisesti luota Kokoomuksen tai Kataisen pyrkimyksiin enkä siihen paljon pampatettuun vilpittömyyteen.
Katainen ja Urpilainen molemmat ovat vilpilliisiä. Molemmat saavat minun puolestani painua historian unholaan, ja mahdollsimman äkkiä.
Katainen itkeskeli YLE:llä
3
98
Vastaukset
- LINKKKI
Ne tappionmakuiset haastattelut siis täällä
http://yle.fi/uutiset/katainen_tunteja_ei_voi_lisata_mutta_laatua_voi_parantaa/6612869 Juuri näin. Arhinmäkeenkin luottaa enemmän kuin Kataisen ja Urpilaisen fantastiseen unelmahöttöön. Pitäisi akateemisella koulutuksella sen verran tajuta ettei ihmiset ymmärrä mikä on satua ja mikä totta.
Katainen ei Gallupin jälkeisessä TV-lähetyksessä itse kommentoinut tulosta vaan joi mehua. Olemuksesta henki selvä hermostuneisuus. Pelkäsikö jo pallinsa puolesta ensin pääminisrteriys ja kesällä kokoomuksen puheenjohtajuus.
Olisipa komea mahalasku jo komissaarin ja/tai Euroryhmän puheenjohtajan salkkua itse varmana pitäneelle.- Kaukana arjesta
Ainakin elantonsa ja työmaansa kanssa kärvistelevä PK-yrittäjäkunnasta aika moni tuntuu tällä hetkellä löytävän enemmän hengenheimolaisiaan Keskustasta ja Perussuomalaisista.
Hehkutettu "fantastinen" ja kaikin puolin keveä ja täysin ongelmaton Kokoomuslainen elämäntilanne ei ole monillekaan PK-yrittäjille tuttua arkipäivää. Varmaankin noissa kovapalkkaisissa Valtion suojatyöpaikoissa hehkuttelevat kokoomuslaiset sitten tuntevat noin.
Että ei ole huolen häivää. Kaikki on maassa erinomaisesti ja asioiden hoito reilassa, tukipakettirumba Etelä-Euroopan suuntaan pyörii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1245288Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1845261BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2144132- 2183356
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1233158Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1043064HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok192941- 1271894
Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja1621835- 611379