Päätin aloittaa selibaatin, joka on voimassa niin pitkälle tulevaisuuteen kuin on tarve. Noh, kullakin on omat syynsä selibaattiin, mutta näin olen kumminkin päättänyt tehdä.
Ensimmäinen päivä menossa nytten siis (tänään en ole vetässyt). Ja päivittelen tätä päivyriäni aina, kun alkaa tuntua ahdistavalta. Tod. näk. jo tänään myöhemmin illalla tai sitten esim. huomenna, kun ahdistus käteen vetämättömyydestä alkaa kunnolla koetella hermoja.
Selibaatteilijan päiväkirja
5
208
Vastaukset
- nonni!
Tai siis, täytyy kyllä sen verran selventää syytä, että pahimmillaan retkahdahdan pornon katseluun ja runkkaamiseen useita kertoja päivässä, yleensä vähintään kerran päivässä. Se todella vie aikaa päivästäni ja voisin ainakin jonkin määritelmän mukaan sanoa olevani seksiaddikti. Porno runkkaaminen ei muuten ole huono juttu, mutta siihen voi syntyä pahanlaatuinen riippuvuus.
Minun on vain sitkeästi jatkettava hokemista itselleni siitä, että se todellakin loppuu tähän paikkaan. Runkkaaminen ja pornon katselu on siis omalta kohdaltani toistaiseksi ohi. - nonni!
Sen verran päivitän tähän kohtaan, ettei onneksi ole kädet eksyneet housuihin kassien tyhjentämis tarkoituksessa. Ei ole kylläkään pahemmin tullut vielä seisokkejakaan tähän iltaan, joten paha sanoa, miten itsekuri pitää kutinsa jatkossa.
Sanoisin, että huomenna, Vappupäivänä, se todellinen haaste koittaa, kun viimeistään silloin tulee pakottava tarve hinkata palleja, varsinkin kun olen kotona yksikseni, varmaankin taas koneen äärellä muutenkin koko päivän, kuinkas muuten. Pornosivuja tosin on syytä varoa, nehän vievät kokemuksen syvällä rintaäänellä koko käden. Kuinkas muutenkaan... - nonni!
Hyvinhän tästä näyttää selviytyvän, 3 vuorokautta nyt ilman kättä.
- nonni!
5 päivää ilman. Panettaa, mutta minkäs teet, kyllähän tämän näyttää ihan hyvin kestävän, kunhan on riittävästi koonnut sitä itsekuria.
Taidanpa lopettaa toistaiseksi nyt myös Suoli24:seen runkkailun, jotten jää kokonaan koukkuun tähänkin. Joten en päivittele enempää jatkossa. - 30-v:Huvittunut
Selibaatti seksikokemuksena ennen neitsyyden menettämistä.
- "Voitko olla matkustamatta lapsella pummilla?"#
Ei kai siihen muuta kielteistä selitystä sitten ole.
Kun lapsen pummillakin matkustamista saattavat jotkut uskonnollisesti kiihkomieliset ryhmittymät jäädä seurailemaan turvallisuushakuisuuden omaneduntavoittelunsa onnellassa.
Ajattele vaikka, että nuori osallistuu Rock-konserttiin. Se on läheisyydenkyky, lapsi ei välttämättä tiedä osallistuuko hän itse, tai heidän perheensä, vaikka asia onkin kaikkien kannalta mielenkiintoinen.
Joku toinen ei pääse edes osallistumaan, ja hän joutuu sitten huolehtimaan lapsesta, hänen hyvinvoinnista terveyden osalta. Esim. kaupan kysymillä papereilla, koko lopun elämänsä, henkilöllisyydestä piittaamatta.
Seuraa ihmeessä mediaa selibaattisi osalta.
:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64185Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va972327Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J611009Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186880Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38871- 47864
- 34831
- 36796
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119785Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35782