Minulla on tunne, että hän löytyy Demareitten leiristä.
Ketä on Kotkan rehellisin politiikko ?
Ketä tietää
36372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Salminen ja Lindelöf ovat rehellisimpiä. Siksi koska kaikki sosialidemokraatit ovat rehellisiä ja siksi aina oikeassa.
Muut ovat epärehellisiä ja useimmiten väärässä.
Tää keskustelu on ollut ennenkin ja mulla on saman vastaus - Seppo Eerola. Tinkimätön oikeuden puolustaja (vaikka en kokoomusta äänestäkään) .
Tosin en ooo varma onko enää valtuustossa, mutta on KUNNON mies isoilla kirjailmilla.
Sepon kanssa tein sopimuksen seuratalon vuokraamisesta, vuosia sitten.
Erittäin asiallinen opastus ja talon perusteellinen esittely.
Ketä on Kotkan rehellisin politikko?
Se on Mie.
Kuka se Ketä on kun se kummittelee joka paikassa eikä kukaan tunnu tuntevan sitä? Jaa Ketä vai?
Kuka kumman Ketä?
Hän on Mie.
Henry Lindelöf on rehellisin politiikko, koska häntä kanattaa kaupungin enemmistö politiikoista.
Marianna Ruonlla on poliittinen rehellisyys kaupungintalolla.
Ketä, ketä, ketä.........Jäikö aloittajalta peruskoulukin kesken??
rehellisin ?
se,ketä teidän talossa asuu.
Ketä Risto Kolemainen on rehellisin mutta missä?
Katse PeruSSuomalaisiin päin! Lepo
Perussuomalaiset on kieltämättä tosi rehellisiä. Rehellisesti ja harkitusti päästelevät sammakoita suustaan ja sitten pistävät kömmähdyksensä huumorin, viinan tai väärinkäsityksen piikkiin.
Ovat ei-rasisteja, ei-maahanmuuttokammoisia tasa-arvon puolustajia, mitä nyt hiukan kyseenalaisia keitto-ohjeita ja kivitysintoiluja julkisuudessa ovatkin esitelleet.
Meitä on toki moneen junaan. Persujuna ei ole koskaan oikein täysillä kulkenut; on tainnut useammin kyllä hyytyä jo asemalle.
Koulutettuna P-puolueen jäsenenä , haluaisin selvittää ja tutkia ketä Kotkalaisist politiikoist puhus väärin...
tarkoitat kai KUKA on?
ketä ei ole soumin kieltä urpo
Kielisalapolisi
Sulku on käre niin piene ja kauni.
Rehel lisin on Atro Hirvonen, vuosi kymmenten koke muksella järjestö poliittinen ja lahjo maton tausta vaikuttaja ja perus suomalaisten vara valtuutettu joka ei salli virka miesten ajo jahtia museo mestaria kohtaan. Asia kirjat on toimi tettava että tappo uhkaus asia saadaan selvi tettyä!
Kerrankin kirjoitus , jossa yhdyssanat oli ymmärretty laittaa yhteen.
Olen lähes vieras ihminen ja silti saan kirjoitettua sinulle, pienimuotoisen kiitoskirjeen.
Olen kuullut että Taipale on rehellisin, monelta olen kysellyt ja kaikki ovat sanoneet että on rehellinen ja lahjomaton ja pitää asiakirja asioissa väsymättä AK:n puolia. Eikä hyväksy virkamiesten vääryyttä ja keplottelua. Todellinen rehti ja reilu poliitikko joka ei itsestään turhaan meteliä pidä!
Mikä uitun ''ketä''....
Oletko jostain Turusta, aloittaja, vai miksi puhut noin oudosti?
Kerä on Taipaletta viieaampi Hirvonenko sehän on selvä.
En tiedä mutta Lindelööffi on JUMALA!
jos virtanen liittyy persuun ei oo kahta sanaa ketä minä äänestän seikka on saletti
Minä tiedän ketä minä äänestän. Ei ole perseensudinkaan vertaa mihin puolueeseen hän liittyy. Nimi on kuitenkin Virtanen.
JKM on asiallisin, ei käänny tuulen mukana ja pitää minkä sanoo.
Löysä takki varmistaa Jorma-Kalevin rehellisyyden.
niin mitä veikkaatte pääsisikö virtanen persusa eduskuntaan ? minä ainaskin äänestäisin , olisin äänestänyt jo aiemminkin toi puoluejutska vaan on pannu hanttiin
Rehellisin on Juurikorven pontikkatehtaan koemaistaja, koska sen suu erottaa etanolin ja metanolin. Siis demari. nimi Anton Ketäs.
Ketä persuista äänestäisit nyt eduskuntaan.
Vaihtoehdot Eerola tai Virtannen.
Virtanen
Heikki J Oksanen etevä, pätevä ja kokenut. Rehellinen..
Kymin lähiöt on Kotka ja Karhula
Tarkoitat varmaan kuka on kotkan rehellisin poliitikko? Ketä nimistä poliitikkoa ei tietääkseni Kotkassa ole.
Suomen kieli, eikö niin ?
Ketä, mitä ja missä? Opetele suomen kieleä enen kuin tullet tänne soitelemaan suuttasi!
Ketä sinä uskot ? Minua , aloittajaa vai jotain koulukäymätöntä "palikkaa".
Juuri katsoin Mikko Koivun haastattelua " Ketään ei odottanut meiltä mitään ".
" Kissa vei kielen " elää 60-luvun väkinäisten lavan tunnelmissa.