Miksi mulla ei aina aukea sivut, kun menen koneelle? Nytkin kahtena päivänä peräkkäin vaikka mille sivulle menee niin tulee vastaan Palvelinta ei löydy ja Sivua ei voi näyttää.Kuitenkin mies ollut päivällä koneella ja kaikki ollut ihan OK.Ja nyt sitten taas yht äkkiä kun olin kerran sulkenut koneen alkoi toimia uhan ok.
Osaisko joku kertoa ?
Sitten mulla on muutaman kerran tehnyt niin että Adsl-kuvake ei ole tullut ollenkaan tuonne alalaitaan näkyviin, mutta liikenne toimii kyllä vilkkaasti. Missä mulla on vika?
APUJA KIITOS ! !
Kone temppuilee, ei avaa sivuja ?
6
1073
Vastaukset
- sama vika rahikaisella
Mulla on samantapanen vika. Laajakaista on jaettu kahteen koneeseen, toisella pelataan ja surffaillaan netissä. Toinen eli tämä läppäri pätkii. Nyt viimeksi olin oikotien sivuilla ja sen jälkeen en päässytkään enää muille verkkosivuille. Täytyy aina katkaista lähiverkkoyhteys ja käynnistää uudelleen. Tietääkö kukaan miksi pätkii? Lähiverkkoyhteyden nopeus on 100 Mbps jos siitä tiedosta apua on.
- Sama vika
Elisa 512 Keskisuomessa. Ongelma esiintynyt viimeisen parin viikon aikana. Eilen taas nettiyhteys toimi etanan nopeudella päivällä, illalla taas ihan ok. Jotain häikkää varmaan toimittajan suunnalla...
- Helpottunut
Minä jo luulin että onko se vain mun koneessa joku vika. Tuli helpotuksen huokaus.. huh .... huh....
- mii
Helpottunut kirjoitti:
Minä jo luulin että onko se vain mun koneessa joku vika. Tuli helpotuksen huokaus.. huh .... huh....
siis oikeesti huh! mäki huokaisin helpotuksesta!11 voitteko kuvitella jos siinä koneessa oliski ollu jotain vikaa !! ei helvetti miettikää nyt!111 huh!!!
- Mikonpoika
Ei se laajakaista aina niin "laaja" ole kuin mainostetaan. Aina ei sivuille edes pääse. Harvoin ei tännekään. Toiminnot hidastelee, mutta eiköhän piuhoja lisätä ja paksunneta, kun ehtivät. Tavallinen modemiyhteys on kuitenkin sama jos lähtisi potkukelkalla Porvoosta Hesaan...
- xyz
Jaetuissa kiinteistöliittymissä myös warettajat pudottavat nopeutta kokemuksen mukaan jopa 1/4:aan, jolloin sivut aukeavat hitaasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254793Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa113469Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1283241Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss282696Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu822424Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181803Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91424Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1201293Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101249Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41218