http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288563518374.html
Jos Makusella on vähänkään järkeä päässä, niin eukko lentäköön kuin leppäkeihäs sinne mistä tulikin.
Jos Makusella on vähänkään järkeä päässä, niin eukko lentäköön kuin leppäkeihäs sinne mistä tulikin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mnaah.
Makunen ollut pois kuvioista jo jonkin aikaan, töpeksi liikaa. joku mimmi toimii nykyisin sen bulvaanina. Missit menettäneet merkityksensä sitten Armi Kuuselan aikojen, nyt ne samanlaisia seiskalehden julkkiksia, kuin Matti Nykänen tai Tuksu, ei niillä ole mitään merkitystä, hetken otsikoita ehkä, siinä kaikki.
Toisaalta, pitää ajatella positiivisesti, jos toi "missi" sanoi ite, mitä sanotuksi väitetään keltaisessa lehdistössä, onhan se hyvä, että joku missi osaa käyttää internettiäkin.
=DW=
Kyllähän se niin on joutavat hirtetyksi, narkomaanit. `` Herätkää pahvit. `` Itsehän ne oman tilansa aiheuttavat . Minä tiedän aiheen , koska hyvin läheinen on sortunut oma ehtoisesti pois ns. raiteilta. Kyllähän jokaisen on ymmärrettävä yhteiskunnan säännöt, eihän tästä mitään tule jos hyysätään.
"Itsehän aiheuttaneet tilansa"!
Eli kaikkiko jotka o itse aiheuttaneet tilansa, joutavat samaan hirttotuomioolle?
Ohan noita, tupakka, viina, läski,jne jnejne. Yhteisestä pussista maksetaan saiarauskulut.
Jäisiköhän tänne montakaan, jos jury olisi nämä palstat? Armo ei käy täällä oikeudesta, ja kukin unohtaa omat paheensa, kun näkee vain toisen omat.
Ilkeämielisyys on kaikkien pahanlaatuisin ominaisuus, se vie kaiken.
Sitäkin löytyy ihan meistä kaikista, paitsi pyhimyksistä.
Luettuani alkuperäisen haastattelun järkevältä tytöltä tuntuu. Irrottamalla vain joku lause kokonaisuudesta saatiin suuri häly aikaiseksi, kuinka moni kiinnostuksesta luki tarkemmin mitä, missä mielessä se tokaisu köydestä on sanottu?
Noinhan kutakuinkin kansankielellä puhumme livessä, eikä jokaista puuskahdusta oteta kirjaimellisesti, missimme on suorasanainen, eikä vielä hallitse kieleen puremista ...vallankaan keltaisen lehdistön haastatteluissa.