suzukin rattaat

onko tietoo mistä saa suzuki sj410.n vaihdelaatikkoon pakin rattaat?
3520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

uusia et saa muualta kun maahantuojalta. Carryn rattaat käy, ovat vaan suorat ja kepeammat eli ei niin kestävät mutta toimivattempa nekin.
Onko rattaat siis ihan paskana?

Ongelmahan on pakin siirtäjä joka taipuu (vino hammastus puskee kuormituksessa). jos rattaissa on vain kulmat lähteneet niin saa vielä toimimaan kun oikaisee siitäjän, hitsaa siihen lisää vahvuutta ja siistii hampaan kulmia jos on teräviä murtumia. Siirtäjä kannattaa sovittaa siten että liikkuva ratas hipoo toisia rattaita kun pakki on pois päältä. näin pakki menee pidemmälle kun tehtaalta tullessaan ja kestää paremmin.

Äänestä
  • joo,rattaat on ihan muusina.kiitos paljon tiedoista.

    Äänestä

LAITA PAKETTI MALLIN RATTAAT MUTTA PITÄÄ KATKAISTA SIIRTÄKÄ JA HITSATA VANHAN VIEREEN MEINAAN ETU PUOLELLE.JA SAA MUUTEN TEHTYÄ ALLE PÄIN EIKÄ MEE MONTAA TUNTIA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


törö kirjoitti:

onko tietoo mistä saa suzuki sj410.n vaihdelaatikkoon pakin rattaat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu