hänen kanssaan, ja viettää muut hetket täällä ikävöiden, rakastaen toista ihmistä. On kyllä minun mielestäni enemmän kuin arveluttava?
Ihminen joka antaa lupauksen
toiselle elämästä
13277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tai parisuhde huono.
Annoin kerran lupauksen. Sillä pyyhittiin persettä.
eoo tääll
Mutta minäpä en halua erota, koska jäisin ilman rahaa. On sen verran hyvin osannut suojata ukkokultani ne rahat.
oletko jonkun kanssa vain hänen rahojensa takia?
rahalla ei onnea saa
Ihan kauheeta kerta kaikkiaan mennä varattuna rakastumaan, kun kerran on joskus vuonna nuija ja täysnuija mennyt ihan vielä papin edessä lupaamaan - siis aatelkaa papin edessä - että rakastaa toista hautaan saakka. ja kauheeta sit ei rakastakaan vaan rakastuu johonki ihan toiseen. ihan kauheeta.
Kaikki kultaa mikä kiiltää, rahalla saa paljon aikaan.
elämä, onneksi....
voi olla niin turisteja, että menevät tekemään liittoja, muihin kuin tunnesyihin vedoten. sellainen on vastoin kaikkia mahdollisia maailmankaikkeuden lakeja.
niin opit kai tästä jotain?
Mitä opin?
No niin on, aivan sekaisin koko piruparka, varsinkin jos ikävöi samaa sukupuolta olevaa, menee koko ideniteettikin vituralleen viikkokausiksi tai eliniäksi, miten sen nyt ottaa. Mistä niitä sikiääkin, hulluja humoristeja?