Perussuomalaisilla näytönpaikka

Nyt perussuomalaisilla on kunnon savotta edessä: kansalaisaloitteen www.ruotsivapaaehtoiseksi.fi allekirjoitusmäärä (50 000) on saaatava täyteen (mielellään mahdollisimman pian).

Asiasta tietoa PS-lehdessä 6/2013.

Allekirjoita jo tänään! www.ruotsivapaaehtoiseksi.fi
361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aloite, jota kannattavat neidit Tossavainen, Immonen ja Potkukelkka, ei ansaitse tukea.

Valehtelevien homoseksuaalien hankkeet kuivuvat kasaan kuin sperma laattialle.

Äänestä

Tämän kansalaisaloitteen takana on koko kansa: www.ruotsivapaaehtoiseksi.fi

Aloite ei vain (toistaiseksi) ole vielä saanut kunnolla palstatilaa mediassa.

Mutta kyllä se siitä. Etenee, etenee.

Äänestä

No eihän siellä apukoulussa tarvitse mitään ruotsia opiskella. Normaaliälyisille ruotsin opiskelu ei tuota mitään vaikeuksia, joten turhaa listaa keräilette.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


allekirjoita tänään! kirjoitti:

Nyt perussuomalaisilla on kunnon savotta edessä: kansalaisaloitteen www.ruotsivapaaehtoiseksi.fi allekirjoitusmäärä (50 000) on saaatava täyteen (mielellään mahdollisimman pian).

Asiasta tietoa PS-lehdessä 6/2013.

Allekirjoita jo tänään! www.ruotsivapaaehtoiseksi.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu