Miten huomaa jos toinen on ihastunut?siis tämä on galluppi luontoinen kysely.Montako kertaa olet luullut että joku on kiinnostunut ja pettynyt pahasti?
Kuinka ihastumisen huomaa?
Slave
94141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei siitä koskaan voi olla varma! Näyttelijän taidoilla varustettuja huijareita/hyväksikäyttäjiä on aina liikkeellä!
Mutta siltikin elämä on herkullista, toivo virittää aina uusia kommelluksia!
Eikä pettymyksiin kuole, ne kasvattavat!
Ole sinäkin optimisti :-)
..en huomaa, pidän vitsinä, huumorina ja kaverimeininkinä.. heittäydyn itse mukaan "huumoriin" ja sitten onkin tukalat paikat, jos toisella mielikuva tilanteesta on aivan eri. Joten pysyn pois paikalta,niin kuin olen viikon verran tehnytkin.
Jos toinen on tosi ihastunut, sen tuntee;
-jos toinen pyrkii lähellesi koko ajan
-välittää sinusta, ottaa sinut huomioon tavallista enemmän
-katseista
-puhetyylistäkin joskus
-tietynlainen hymy
-jos olet isommassa porukassa, ja joku sieltä sitten käyttäytyy sinua kohtaan eri tavalla positiivisessa mielessä, entä muita kohtaan.
Joskus joutuu pettymään, joskus luulee väärin.
Mutta joskus voi osua oikeaankin, toinen vain ei sitä välttämättä myönnä heti..Niinkin on käynyt..
Mitä mieltä olette siitä väittämästä että nainen nauraa paljon miehen jutuille johon on ihastunut?
Ei oo ollenkaan totta!!! Nauran parin miehen jutuille, koska ne on niin hauskoja ja samalla aaltopituudella, mutta en tod. oo ihastunu heihin.
Jos olisin ihastunut, en edes uskaltaisi nauraa, koska olisin niin paniikissa ja sekaisin. Hymyilisin vaan ja flirttailisin:)
ihmisethän reagoi eri tavalla eri tilanteissa. Toinen nainen voi ollakin lääpällään nauraessaan, joten ei kuule voi tietää:)
hei mä nauran muuten kiinnostavan miehen jutuille vaikkei ne olisikaan niin hauskoja, se on luontainen tarve miellyttää kun toinen yrittää olla hauska..................
Itse nauran kyllä muutenkin paljon, mutta kun tällä hetkellä olen ihastunut yhteen mieheen, mä ainakin nauran paljon sen seurassa, sen jutuille, meidän jutuille, koska mulla vaan on niin mukavaa sen seurassa! Tosi rentoa ja hauskaa sen kanssa.