Oletteko viritelleet omaan volvo s40:een aux liitäntä systeemejä? Jos olette niin miten ja paljonko kustansi?
Itse ajattelin virittää jonkunlaisen systeemin. Netissä on esimerkiksi ohjeet miten se tehdään lähes ilmaiseksi pienillä juotoksilla yms. Onko kellään kokemuksia tästä?
Toinen vaihtoehto olisi kallis adapteri.
Kiitoksia kaikille, jotka viitsivät vastailla! :)
Volvo s40 AUX-IN
7
890
Vastaukset
- outoja höpinöitä
niin, siellä on se pieni liitin johon ne lisälaitteet tyrkätään ja poppi soi.
Mitähän poika hakee??- Nimimerkki varattu
Vanhemmissa vuosimalleissa ei ole, eikä edes ole mahdollista laittaa jälkikäteen. Olisiko ollut vuosimalli 07 jonka jälkeen olisi mahdollista saada jälkiasennettuna, jos liitintä ei ole alkuperäisenä.
- Kasettiadapteri
Omassa volvo v40 2003 soittimessa on sekä cd että kasetti ja tuohon kasettipesään ostin kasettiadapterin jolla voi liittää esim. mp3 soittimen tuohon radioon. Hintaa oli 7,90 motonetissä ja hyvin toimii
- Ninnuuu88
volvo s40 vuosimallia 2006 ja haluaisin siis Aux in piuhan saada tuohon autoon jollain konstilla.
olen tyttö :) - Ämis
Juuri kerroit, että netissä on ohjeet. Saat sen myös samalla halvalla, kuten totesit. Eli miksi kyselet tyhmiä täällä.
- Ninnuuuuu88
no lainaatko vaikka alkuun kolvia ja muita piuhoja joita tuohon näytti tarvitsevan?
Kyselen täällä että onko muita vaihtoehtoja...
erittäin osuva tuo sinun nimimerkkisi, vajaaälyistä toimintaa sinulta. - Ämis
Miksi sitten kyselet kokemuksia asiasta, jota et edes pysty toteuttamaan, koska sinulta puuttuu työtarvikkeet asian tekemiseen?
Ja muita vaihtoehtoja on. Mieti, älä kysele tyhmiä. Ja kuten nimimerkkini muunnos kertoo, amis se vaan tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662238Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381853Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711480Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣221474Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.781177Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1771144Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211096Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051064- 77929
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9922