Missä tilanteessa nainen maksaisi seksistä?
esim. nainen iältään 50-55 v, hyvin toimeentuleva, vapaa tai varattu, kuitenkin sellainen, että saisi miehiä ilman rahaakin.
Vai onko tuollaine nainen mielikuvitusta? ,_) nainen saa aina ilmaiseksi sen mitä haluaa?
esim. nainen iältään 50-55 v, hyvin toimeentuleva, vapaa tai varattu, kuitenkin sellainen, että saisi miehiä ilman rahaakin.
Vai onko tuollaine nainen mielikuvitusta? ,_) nainen saa aina ilmaiseksi sen mitä haluaa?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Minun urallani ehkä joka kolmaskymmenes asiakas on ollut nainen.
Näistä neljästä - viidestä naisesta (toki useampaan kertaan) vain yksi on ostanut itselleen fetissin omaisesti maksettua seksiä. Muut ovat ostaneet seksin lisäksi selkeästi läheisyyttä ja läsnäoloa. Tämä yksi ainoa nainen taas halusi ilmiselvästi kokea esineellistämisen ja vallan tunteen. Ja tietty hän sai juuri sen mitä tilasi. Palvelin hänet varmasti toiveidensa mukaisesti. Kivaa oli.
Onko loput 29 olleet miehiä???
Hyi saatatna !!!!!!
Nimenomaan. Monilla ihan tavallisilla miehillä on tarpeita joita he eivät pysty toteuttamaan muutoin ja osa kokee satunnaisen seuran hankkimisen liian riskaabeliksi.
Tässä yhteydessä maksettu erotiikka on turvallinen ja nopea tie nautintoon,aivan kuten perinteisessä asetelmassa jossa mies käy maksullisella naisella.
Oleellisin asia maksullisen luona käynnissä (oli mies tai nainen) on se, että asiakas tulee palveltavaksi ja saa juuri sitä palvelua jota hän toivoo.
Tilanne on itseasiassa erittäin tasaveroinen. Asiakas maksaa ja saa sitä vastaan palvelua ilman mitään tarvetta toisen nautinnon huomioimiseen. Voi keskittyä vain itseensä.
Prostituoitu taas saa haluamansa korvauksen ja palvelun taso/hinta määrittää asiakkaan kiinnostuksen jatkossa.
t.Joy
ps. Uskotko, että mulla on kanta-asiakkaita? :-)
Mietin, maksaisinko?
Juttelin asiasta avopuolisoni kanssa. Hänestä naisen(kin) maksullisissa käyminen on kuin menisi hierojalle, maksat siitä että toinen tekee työnsä ja saat siitä hyvän olon ja vetreän selän tai seksiä ostaessa orgasmin ja tunteen haluttuna olemisesta. Hyvin yksinkertaista
Minä taas ajattelin että jos maksaisin seksistä, olisin niin säälittävä/ruma/inhottava että JOUDUN maksamaan kun en muuten kelpaa kellekään. Katsoimme siis asiaa ihan eri kulmilta ja aloin miettiä, että jos sittenkin ajattelen asiaa jotenkin liian... negatiivisesti?
Olen kolmekymppinen, en mitenkään varakas nainen. En mitenkään kaunis, mutten mikään suohirviö :)
Naisten vaatimukset seksin saralla ovat kasvaneet.
Se syrjäyttää monet keski-ikäiset miehet suhdemarkkinoilta.
Varsinkaan naiset eivät enää tyydy ”sinne päin -seksiin”, vaan vaativat seksiltään laatua.
– Laatu määritellään niin, että seksistä halutaan orgasmi.
Naisten vaatimustaso on kasvanut samassa tahdissa kuin heidän koulutustasonsa.
– Mitä korkeammin koulutettu nainen, sitä tyydyttävämpää seksiä hän haluaa.
– Varjopuoli on se, että on yhä enemmän keski-ikäisiä miehiä, jotka eivät kelpaa kenellekään. Vaatimukset ovat sitä luokkaa, että pitäisi olla erinomainen kaikessa ja myös seksissä.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/232722-naisille-ei-enaa-kelpaa-huono-seksi
Ostaisitko seksiä mieheltä jollei kukaan muu pystyisi tyydyttämään sinua ja antamaan isoa OOta?
5D dokussa gigolo kerto antavansa naiselle jopa 2-3 orkkua peräkkäin.
Osa naisista ei ollut koskaan saanut sitä.
Pystytkö oikeasti antamaan naiselle sitä mitä se haluaa, vai kuvitteletko vai olevasi hyvä rakastaja?
Omalta osaltani voin kertoa, että naisen tapa suhtautua ostettuun seksiin on kaksijakoinen.
Siihen liittyy seksin saaminen isolla S:llä, mutta myös aika isosti myös se, että voi tuntea turvallisesti miehen lämmön ja turvallisen kainalon.
Se, että onko escortin kainalo turvallinen ja lämmin jakaa varmasti mielipiteitä ihan ansaitusti, mutta siinä ehkä se juju piileekin. Naisen ei tarvitse yrittää olla mitään enemmän, eikä ainakaan miehen tähden. Nainen tietää tasan tarkkaan, että hetki on juuri häntä varten ja ehkä se on yksi syy miksi naisasiakas uskaltaa kanssani rentoutua.
Toki se on myös ammattitaitoa, että saa naisen rentoutumaan ja luottamaan itseensä riittävästi ensi jännityksen purkauduttua.
Saako nainen ostetussa seksissä yhden tai useamman orgasmin vai ei yhtään on jälleen henkilökohtainen kysymys.
Aika hienoa oli erään naisen kohdalla jälkikäteen kerrottuna se, että rupattelun ja ehkä noin puolen tunnin hitaasti edenneen suutelemisen ja esileikin jälkeen työnnyin häneen. Naisen silmät ja suu laajeni suurelleen ja hän pyysi vain pysymään paikallani. Nainen ratkesi orgasmiin mitään tekemättä. Jälkikäteen totesi, ettei ollut useaan vuoteen saanut ex-miehen kanssa orgasmia.
Tuo hetki tuntui puolin ja toisin todella hienolle.
Totuuden nimissä mainittakoon, että aivan noin hienoa ei mies escortin elämä ole vaan enemmänkin taistelua omaa laukeamista vastaan.
Ainakaan minua ei vakuuttanut 5D gigolodokumentin "kaikki naiset saa mun kanssa monta kertaa"-uhoaminen, ei orgasmi ole niin yksinkertainen asia, että jollakulla olisi siihen joku taikatemppu. Saatika että jalkovälissä roikkuva pesäpallomaila olisi joku varma tie onneen.
Jos ei ole takeita O:n saamisesta niin mikä sitten on pointti? Parisuhteessa seksi on hyvin pitkälti korvien välissä ja juuri tuo mainittu turvallisuuden tunne, halutuksi tulemisen tunne jne merkitsevät paljon.
Juuri niin gina2.
Uhoaminen ja jätti patukka ei ole vastaus naisen orgasmiin.
Toki tuolla jälkimmäisellä on joihinkin moinen vaikutus, mutta minulla ei moista "jättietua" ole käytössä. Itse löydän jokaisesta jotain sellaista myönteistä jonka takana voin seisoa. Ainakin minun on tuota kautta helppo rakentaa yhteys naiseen. En tiedä mistä johtuu, mutta olen saanut myös kommentin tuosta halutuksi tulemisen tunteesta. Jotenkin olen saanut naisen tuntemaan itsensä ainutlaatuiseksi ja tästä ominaisuudestani olen ylpeä, koska mielestäni se naisten orgasmi perustuu paljolti juuri tähän.
Miesten osalta asiasta ei tarvitse edes puhua. He toimivat täysin eri käyttöjärjestelmällä.
;-)
T. Joy
PS. Ja selvähän se on, että näissä hommissa mennään orgasmi takuulla.
Ilmeisesti siis myös maksava asiakas voi tuntea itsensä haluttavaksi.Sinulla on taito, mikä monilta miehiltä puuttuu kokonaan, eivätkä edes opi vaikka niinsanotusti rautalangasta vääntäisi.
Mutta miten voi antaa takuun orgasmista? Mitä jos ei onnistukkaan? Vai onko tässä joku "ammattisalaisuus" millä onnistuu aina?
Naiset on varmaan miehiä haastavampia asiakkaita?
Kyllä nainenkin maksaa mielellään kun saa kunnon seksiä.. Nuorempana elätin sillä itseni useita vuosia. Ei se ole mitään uutta. Sitten avioiduin ja vakiinnuin. Joten se elämän tyyli jäi pois.