V70 momentum business 2.5 T

Voi olla typerä kysymys. Onko laatikossa sitä S-asentoa mitä geartronicvaihteistoissa yleensä?
3309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei siinä on se manuaalivaihto toiminto. Ei Volvoissa ylensäkään ole s.asentoa.

Äänestä

V70-malleissa on vaihdekepin juuressa napit S, E, W.

Äänestä

Niin mutta Geartronic on manuaalivaihtotoiminnolla ja sivussa nappi W, eli vaihteiston talviasetus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peksi kirjoitti:

Voi olla typerä kysymys. Onko laatikossa sitä S-asentoa mitä geartronicvaihteistoissa yleensä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu