Mikä ihmeen ukko tämä Jari Aho on? Auto-kauppias? Työnhaku-valmentaja? Rekrytointi-asiantuntija? Konsultinvalinta-konsultti? Vapaamuurari? Joka-alan-asiantuntija? Työkkärin kurssi-setä? Kouvolan sisäpiirin oma hovi-konsultti? Yleinen selvittäjä? Itsenäisten aloe vera -jälleenmyyjien presidentti?
Jari Aho - J-konsultit
15
2830
Vastaukset
- Konsult.Komulainen.
Soita ja kysy!
Nämä ovat näitä jokapaikan höyliä.
Kaikessa mukan mistään ei kuitenkaan tule mitään. - Vierestä katellu
Juu, varmasti kysymällä herralta itseltään saat kuulla totuuden. Kovasti aina kertoo mitä tehdään, mutta se jääkin hämäräksi mitä saadaan aikaan.
- Tyhjänpuhuja
Tyhjänpäiväinen höpöttäjä joka kertoo sen mitä halutaan kuulla ja antaa ruusuisia mielikuvia paremmasta huomisesta. Perinteistä yritysten ja kuntien kuppaamista, tyyliin " Sarasvuo " mutta pienemmässä mittakaavassa. Täysin kouluja käymätön entinen automyyjä, jos aikuiskoulutuksen yrittäjäkurssia tms. ei huomioida. Muutoin se olisi tiedoissa mainittu jos henkilö olisi jonkinsortin korkeakoulun käynyt.
- Kävin "haastattelus"
Annappa Jari-Konsultit:lle toimeksianto rekrytoida esim. varastomies. Hän varaa tilat Kuusankoskitalosta, haastattelee 100 ihmistä, tekee karsinta-haastatteluja, joista pääsee jatkohaastattelusta seuraavaan haastatteluun, josta pääsee välierien kautta finaaliin jne. Menee todella paljon aikaa, josta Jari-konsultit saa rahaa, mutta työnhakijat saavat armottoman vit*tuksen. Jos Jari-Konsultit:n varastomies-rekrytointi kuvattaisiin videolle, siitä voisi tehdä 3. tuotantokauden tosi-TV-sarjan.
Arvoisa Jari-Konsultit Ky:n presidentti: Kyse on kuitenkin vain varastomiehestä, ei mistään toimitusjohtajan valinnasta. Rekrytointisi ei ole tehokasta miltään kantilta (paitsi ehkä sun laskutukselle).- Ygre
Jos yritys tai julkinen toimija joutuu käyttämään ulkopuolista apua tavallisen duunarin rekrytointiin, ei semmoseen paikkaan kannata edes mennä töihin.
- kauansitten
Itellä ei ole kun hyvää sanottavaa. Tietenkin se tekee asialla rahaa, se on sen työtä. Teettekö ite työnne ilmaiseksi?
Olen ollut Jarin neuvoja kuuntelemassa. Ihan järkeä puhui. - Laho Aho
Entinen katsastusmien ja nykyinen rahanahne konsultti.
- simppeliä
Nyt oli joku juttu tästä lehdessä en kuitenkaan lukenut otsikkoa enemmän. ilmeisesti pohtivat konsulttia joka etsii konsultin joka valitsee konsulitn pohtimaan asiaa, mikä se nyt lie olikaan.
- gontroller
Onko tällä mitään kytkentöjä tuohon OP.elimäki Paavo Ahoon.
- Ahon laitaa...
Kinnon tehtävä on edistää yrittäjyyttä Kouvolassa, mutta ei saa edes samaan tilaan virkamiehiä ja yrittäjiä. Aika vahvaa promootiota on Kinno tehnyt.
Kinnossa luullaan että asiat vain hoituvat kun kutsuu porukkaa kokkoontumisajoihin. Miksi ei voi puhua julkisesti suoraan Kouvolan ongelmista, ilman pelkoa virkamies- tai johtaja-mielensäpahoittajista? Ottaen huomioon että Jari Aho valmentaa yritys-johtajia, pystyykö hän itse olemaan johtaja ja saamaan tuloksia aikaan projektipäällikkönä? - tietämäättön
Kinno sai Suomen huonoimmat arvostelut kyselyssä kun maanlaajuisesti kysyttiin minkä kaupungin kehitysyhtiö on onnistunut parhaiten.
Aho konsultit on pieni firma mutta kaupungille tuntuu kelpaavan joka alan konsultointiin. Missä mättää. Toisaalta ympäristöasioissa on Pöyry tai Ramboll...aina kun teollisuudessa on ongelmia vesien kanssa. Näköjään Kouvola suosii ahoa. On se hyvä mies kun aina otetaan. - PahamanKonsultti
Miksi kutsutaan Kouvolalaista konsulttia?
huiJariksi!
=D- huiJari
Jari on palkkansa ansainnut yksityisiltä. Jos joku yksityinen elinkeinonharjoittaja on niin tyhmä että maksaa turhasta, se on ihan hyvä että Jari saa rahaa. Muutenhan idiootti-yrittäjä voi esim. vetää eurot pytystä alas tai polttaa ne nuotiolla. Jos ei osaa käyttää rahaa niin ei osaa. Mutta se että julkista rahaa mätetään huiJarin liiveihin on anteeksiantamatonta kusipäisyyttä, josta huiJarin pitäisi kieltäytyä moraaliin ja etiikkaan vedoten.
- hupaisaapelleilyä
Aitoon kouvolalaistyyliin ne muutamat mitkä sai lopputilin nimettiin asiantuntijoiksi. Heille luvattiin laskutustöitä kaupungilta ainakin palkkaa vastaava summa.
Lamminmäki on velho henkilöstöosaamisessa. - peruskonsultti
Jari Aho on konsultti, jonka piti parantaa konsulttityöllä Kouvolan yrittäjyysilmapiiriä. Lopputuloksena pannukakku, mikä huipentui katkerien ihmisten videohaastatteluihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381279
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34811Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46587- 14580
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27556Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24501
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .15472Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14471