lehtoharjun tila

Mitä mieltä olette Kuusankoskella sijaitsevasta LEHTOHARJUN TILASTA!?
KOMMENTTEJA
193878
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Heei:) mielestäni talli on ihan OK mutta ei sovi ratsastajille jotka eivät osaa melkein kaikkea. Opettajan mielentila vaihtelee, ja samoin opetuksen laatu. Itse jos olisin sinä, menisin mielummin E.S riding clubiin tai Suursuon tallille :)

Äänestä
  • Itse käyn kerran viikossa Suursuon ratsutallilla, ehdoton suosikkini on Kidi!

    Äänestä

arvostelijat kai olette tallin vakiasiakkaita ettekä vaan kuultujen juttujen perusteella kirjottele;)

Äänestä

Erittäin hyvä, vaativa opetus ja ystävälliset opet. Myönteinen, kannustava ilmapiiri, mikä monelta tallilta puuttuu. Suosittelen!

Äänestä

Hyvä ope, hyvä talli, kivat leirit! :)
huonot tarhat, joillainn hevosilla liian rankkaa. :(

Äänestä
  • Kiva talli

    Äänestä

Aikuisratsastajana saan riittävää opetusta ja kysymyksiin vastauksia. Virheitä korjataan kärsivällisesti. Hevoset ovat tarpeeksi vaativia myös osaavampiin käsiin. Opettaja on mukava, mutta omistaja luonteeltaan hiukan äkkipikainen. Siihenkin kuitenkin tottuu. Suosittelen, sillä hinta-laatusuhde kohdallaan. Suursuolla aaaiivan liian kallista laatuun nähden...

Äänestä

omasta mielestäni sekä opettaja että tallin omistaja ovat mukavia ja opettajina tosi hyviä. hevosista tykkään, on erilaisia ja joka makuun sopivia. en tiedä pitääkö päivi (omistaja) vakitunteja, mutta hän on CR-opettaja. tiia (opettaja) on myös huvä opettaja ja kiva tyyppi. hevoset ovat mielestäni superkivoja, ketään ilkeitä ei tuu nyt mieleen

ei kannata luottaa tuollaisten haukkujien sanaan, voi olla että he ovat vain kuulleet jotain ikävää. mutta tallia kannattaa siis käydä kokeilemassa.

Äänestä

Tosi kiva talli ja tosi kivat hevoset talli on kiva vaikka tarhat ovat hieman kuraiset.

Äänestä

Moikka vaan millainen talli on siis kyseessä? Onko tallilla hevosille hoitajia ja millainen ilma piiri ja millaiset hevoset? Haluaisin vastauksia tallilla kävijöiltä.

Äänestä

Viime keväänä kävin vakiotunneilla. Tallirakennus on siisti ja hepoille löytää helposti kamat. Tarhat sellaista normitasoa. Kenttä on mielestäni pieni. Tuntikoot vaihtelevat 3-7 ratsastajaa. Itse pääsin usein hyppäämään ja maasto oli huippukiva (pitkä laukkapätkä ja hepat eivät säikkyneet mitään !) Hepat joilla menin (paavo, jami ja kassu) olivat hyvin toimivia, osaavia, mutta eivät mitään ilmaiseksi tehneet. Hoidettaessa muutamat hepat aika äksyjä, mm.Kassu päivästä riippuen. Ratsunsa pääsi usein hakemaan tarhasta ja viemään takaisin. Ei ollut hoitajia. Päivi ja Tiia pitivät molemmat hyviä tunteja, mukavia ihmisiä. Tiian tunneilla taisin oppia enemmän, antoi aina tunnin jälkeen selkeää palautetta. Mielestäni ok ilmapiiri. Minä ainakin tykkäsin tallista ja suosittelen kokeilemaan :)

Äänestä

talli on oikeen mukava ja tiia on hyvä opettaja. käykää kokeilemassa

Äänestä

hyvä tila!

Äänestä

Komu on paras :3

Äänestä

Ihan jees. Osa hevosista aika äksyjä hoitaessa. Esim. Rolle, Komu, Kassu ja Csilla.

Äänestä

Mun mielestä lehtoharjuntila on paras talli jossa oon tähän mennessä käynyt. Oon käyny siellä 3 vuotta, ja siellä on kivat hevoset ja ehdoton suosikki hevonen on sieltä Komu❤ Lehtoharjuntilan leirit on tosi Kivoja ja parhaita. Ilmapiiri on hyvä, kaikki on kaikkien kavereita. Ratsastuksen opettaja on kiva ja mukava, tosiaan siellä on vaihtunut opettaja. Tallin omistaja päivi,on tosi kiva!
Tallilla on hyvä ympäristö, Sopivan kokonen kenttä, ja hyvä estekalusto, tarpeeksi tarhoja hevosille, ja siistit leiri mökit!! 🤗 Tulkaa ihmeessä Kokeilemaan!!

Äänestä

Paljon tämä maksaa kuussa🤔🤔

Äänestä
  • En tiedä kuukauden hinnoista, riippuu mikä tunti, mutta tunnin tunti maksaa irtotuntina 27e. Tosi kiva paikka, varsinkin nyt kun Susanna Monthan tuli "omistajaksi". Ilmapiiri on todella hyvä ja alkeistunneilla taluttajat todella mukavia. Opettaja Laura todella mukava ja huomioi hyvin ratsastajat.

    Äänestä

Iha ok..... Suosittelen enemmän kiviharjun tilaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tallien kyselijä kirjoitti:

Mitä mieltä olette Kuusankoskella sijaitsevasta LEHTOHARJUN TILASTA!?
KOMMENTTEJA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu