Moro. Tossa tuli semmonen ongelma muutama päivä sitten treeneissä, että miten laidan yli kiivetään ilman että se näyttää typerältä? Olisiko jotain vinkkejä "sulavaan" kiipeämiseen?
Nolo ongelma
Juniorikiekkoilija
12357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No johan on treeniohjelma teillä. Huh huh . Ja tälläisestä treeneistä vielä vanhemmat maksavat.
Eikö voisi jokainen kiivetä kotonaan lautaaitojen yli, ettei menisi kallista jääaikaa hukkaan.
Missä seurassa on nämä valopää vaket ?? Ilveksessäkö ??
Pienet alumiinitikkaat kannattaa joukkueen hankkia. Sellaiset kokoontaittuvat. Ovat tosi näppärät kuljettaa myös vieraspelimatkoilla, ja kevyet.
Hyvä vinkki. Jakkarareppukin on kätevä. Kulkee mukana kevyesti ja on nopea riisua päälle ja pois.
Pyydät omanpuolulaisen ajella sut sinne ? Ps kannattaa ostaa Kohon maila
Eiks teillä vake auta laidan yli nostamisessa. Ipassa Vake aina auttaa , ei heistä muuhun valmennukseen olekaan. Näkee sen jo tuloksista
Mene luukusta.Ps.Oot ihan vitun TYHMÄ!
Ei saa mollata jos joku kysyy neuvoa!
rööri-roope tykkää ottaa takaluukkuun
Olen sitä mieltä, että pyydät vain ihan reilusti apua! Jos joku asia tuntuu vaikealta, löytyy joukkueestta varmasti joku joka voi auttaa. Huoltajat ainakin ovat avuliaita ja voivat vaikka nostaa laidan yli. Tsemppiä harrastukseesi :)
Kyllähän tuoki tietysti tarttee harjotusta mutta paras tapa on mennä luukusta. :) Laidan yli meneminen on yliarvostettuu eikä sitä tee yleensä ku kovistelijat :D (ainaki meijän joukkueessa lol)
Oookkona oulusta juokkona piimää.
Ei toi sun uran kannalta nii tärkeet oo