Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Voi pissityksen pissitys

Kyllä niin vedetty taas hatusta:

Eilen päiväarvonta tietokoneella: 48, 50, 51. 56, 57, 58
" ilta-arvonta palloilla 48, 50, 51, 56, 57, 58

70:stä numerosta just samat numerot tippuu palloilla kuin mitä tietokone on antanut.
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

mutta jos olisit sattunut laittaa ko. numerot kuponkiisi ei niitä olisi 'arvottu'. On nääs testattu juttu. Kummasti vetää aina viereiset tai viereisten viereiset jne.

Äänestä
  • Niin se just menee, testattu on täälläkin ja moni muu. Mut ehkä tämän jupakan myötä jotain tulee tapahtumaan, nyt vaan kaikki liikkeelle ja kommentteja kehiin virkamiehille. Lotto siinä mukana.

    Äänestä

  • kommentteja vaan kirjoitti:

    Niin se just menee, testattu on täälläkin ja moni muu. Mut ehkä tämän jupakan myötä jotain tulee tapahtumaan, nyt vaan kaikki liikkeelle ja kommentteja kehiin virkamiehille. Lotto siinä mukana.

    Jos et usko Veikkauksen rehellisyyteen, niin tee valitus jollekin näistä:
    - oikeusministeri
    - oman vaalialueen kansanedustaja
    - eduskunnan puhemies
    - oikeuskansleri
    - kuluttaja-asiamies
    - Magneetti-lehti
    - rikosoikeus
    - korkein oikeus
    - EIT
    - Yhdistyneet Kansakunnat
    - Galaxien yhteinen neuvosto

    Äänestä

Ehkä tippuu ihmisiltä laput silmiltä kun lottoarvontajupakka leviää. Toivottavasti ymmärtävät esim. sen, miksi joku päiväkeno keksittiin. Hauska lukea noita blogeja (esim. aamulehti).

Äänestä

"70:stä numerosta just samat numerot tippuu palloilla ..."

Seitsemästäkymmenestä numerosta arvotaan kaksikymmentä numeroa kahteen kertaan ja molemmissa arvonnoissa on kuusi samaa numeroa.
Ja neljätoista eri numeroa.

No...mitä helvetin ihmeellistä siinä sitten on ???

Äänestä
  • Tuhlaa sä vaan rahas moiseen humpuukiin ja ihmettele miksi aina häviät.

    Äänestä

  • tollojen puuhaa kirjoitti:

    Tuhlaa sä vaan rahas moiseen humpuukiin ja ihmettele miksi aina häviät.

    Kun on edes jonkinlainen ymmärrys, on myös ymmärrys olla pelaamatta.

    Jos pelaisin Kenoa, Lottoa, tms. tuuripeliä, en minä täällä tappiota parkuisi:))

    Äänestä

Pudota sinäkin jo ne lappus!!!

Äänestä

Hallitse matematiikkaa ja todennäköisyyksiä, siksi kastelet noita lukuja kuin lehmä uutta porttia. Oliko sulla muuta kysyttävää ?

Äänestä
  • Tsiikaat siis lehmän porttia, tota epäilinkin. Joko ruskean vihertävää läsähtää?

    Äänestä

Laita aina edellinen rivi seuraavaan arvontaan, niin minäkin teen, sain euron voiton toisesta rivistä, ja toisesta vähän muunneltusta 20 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viestejä eteen päin kirjoitti:

Kyllä niin vedetty taas hatusta:

Eilen päiväarvonta tietokoneella: 48, 50, 51. 56, 57, 58
" ilta-arvonta palloilla 48, 50, 51, 56, 57, 58

70:stä numerosta just samat numerot tippuu palloilla kuin mitä tietokone on antanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu