Olen ihastunut isovatsaiseen mieheen, nyt vaan molempia mietityttää, että mitenköhän tuo seksi onnistuisi ettei maha olisi tiellä. Vinkkejä?? Itse olen hoikka, eli ongelma on miehen mahan koossa.
Asennot isomahaisen kanssa?
9
848
Vastaukset
- läskit on läskejä
mene pöydän alle pyllistelemään ja miehesi nostaa mahan pöydälle niin siitä voi sitte pukkia jos ymmärsit
- ghjfhglhgö
Asiallisia vastauksia kiitos!
Kyllä ainakin ratsastusasento (nainen päällä) onnistuu ja miksei takaapäinkin voisi sinua pökkiä..;)
- sinppeliä
Kokeilemallahan ne asennot selviää!
- minä vaan
Kannattaa kokeilun ajaksi varata nitro kielen alle valmiiksi, jos vaikka sattuu sydänkohtaus yllättämään kesken liikuntasuorituksen.
- Homokoira
Kannattaa kokeilla sellaista että menet sängyn alle piiloon ja annat miehesi yrittää kaivaa sinua sieltä pois. Näin kun teette muutaman kerran nii ei pitäisi mahan olla enää tiellä.
Jos tämä ei kuitenkaan toimi niin suosittelen hankkimaan hevosta nii se voi sitten lykkiä sinua mukavasti. - Mie vaan
Aika laaja skaala on käytettävissä, melkein kaikki muu onnistuu oikein hyvin, mutta mies päällä asennot saattaa ahdistaa sinua, jos mahaa on todella paljon. Mutta jos mies jaksaa käsillään kannatella itseään, miksei nekin onnaisi?
Suuseksi onnistuu aivan yhtä hyvin kuin hoikkienkin kanssa, puhumattakaan käsitöistä. Kaikki takaapäin asennot variaatioineen onnistuu, samoin nainen päällä asennot. Lusikka ei myöskään pitäisi olla ongelmana.
Jos mies kovin lihava muutenkin ja kunto heikko, kannattaa suosia asentoja joissa nainen liikkuu ahkerammin ja mies on enemmän paikallaan.
Kannattaa yrittää motivoida liikkumaan ja syömääan terveellisemmin. Ihastus sinuun voi olla siinä asiassa yllättävän hyvä motivaattori. Kun saa itseään huomattavasta ylipainosta hoikemmaksi, tekee se hyvää itsetunnollekin ja voipa miehestä olla pidempään iloakin, kun terveys pysyy hyvänä iäkkäämmäksi. - nyt4
Kokemusta on isosta miehestä. Parhaita asentoja olivat; istu päällä, olette kyljellänne, takaapäin, takapuolesi alla on tyyny ja mies polvillaan. Kyllä näitä tapoja löytyy :) Mukavaa kokeilua !
- pömppis
minä ja mieheni ollaan molemmat isomahaisia, miehellä isompi, ja kyllä me ihan normaaliasennoissa kyetään rakastelemaan. ainoa ongelma ratsastusasennossa kun mun reidet on ehkä n. 5cm liian lyhyet(tai miehen lantio pikkasen liian levee) niin se ei onnistu muualla kuin sängyssä. muuten kyllä ihan samalla lailla tehdään sitä kuin muutkin, ainakin olettaisin :D olen siis ollut hoikkienkin miesten kanssa joskus ennen nykyistä ja siihen voinen verrata. Lähetyssaarnaaja-asennossa voi olla tietty parempi, ettei mies ihan koko painollaan rojahda sun päällesi, mutta siitäkin on niin monia variaatioita, että eiköhän joku niistä onnistu, mies voi olla esim. polvillaan, jos ei muuten. me voidaan kyllä sitäkin tehdä myös ihan perinteiselläkin tapaa.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524337S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1104164Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu374077Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko653917- 853364
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta643248IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523221Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171582- 451521
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291120