Hsl koittaa saada puoli ilmaiseksi liikennöitsijöitä ja kilpailuttaa liikenteen kuralle , Liikennöitsijät rupeaa kikkailemaan ja sanovat kuljettajille , että töihintulijoita riittää.No kuljettajat ottavat oppia työnantajista ja jakavat sen matkustajille .
Bussi liikenteen dilemma .
Dilemma ,
3190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itäisen euroopan halpistyövoima on taivaan lahja jonka vuoksi se itä-eurooppa piti luhistaa.Tulijoita riittää eivätkä he valita oli sitten minkälaista työtä tahansa.Pitkässä juoksussa häviäjiä ovat valtio kun lopuksi saavat uupuneen työmiehen ulkomailta kunan elätiksi (he oppivat pian sossusysteemit).Kuka oikeasti jaksaa tällaista työtä näillä työajoilla? Ihminen on ihminen se väsyy oli se sitten idän poika tai lännen tyttö.
Kyllähän se on firmojen oma vika, jos huonoja tarjouksia jättävät.
Bussiliikenne on yhdys sana. Samoin yhdyssana on puoli-ilmainen. Lauseen perään laitetaan piste, ei pilkkua. Mikäli lauseessa on pilkku , se ei tule tuolla tavalla. Töihin tulija kirjoitetaan erikseen.
T: Kieli poliisi