Tapahtunu kai pari päivää sitten. Tekijä joku linnakundi. onko tietoo?
Pahoinpitely Ikaalisissa
20
1573
Vastaukset
- roopert1
Tappotuomionsa suorittanut mieshenkilö. Tappoi aikoinaan Vaasan suunnalla miehen täältä paikallisen kaverinsa kanssa .Linnan kiinteistössä tapahtui... Voi voi. Nimi muuttunut, teot eivät muutu. Pukumies kohteena. Jeesus Kristus, varjele meitä tällaisilta teoilta.
- Kauhistunut
Oliko pahoinpitetlyllä joku syy vai huvikseenko pantiin turpaan?
- Braat Sucker
Kyllä pahoinpitely on 99% varmuudella aina huvikseen tehty. Puhumalla jos ei asiat selviä, niin tilanteesta voi myös perääntyä. En pidä lyöjiä minään.
- Riitala
Braat Sucker kirjoitti:
Kyllä pahoinpitely on 99% varmuudella aina huvikseen tehty. Puhumalla jos ei asiat selviä, niin tilanteesta voi myös perääntyä. En pidä lyöjiä minään.
Eikös Kuopion Nuivanniemessä ole keskus tämmöisiä varten? Pitääkö Riitialassa pitää?
- Mitäh.....
Riitala kirjoitti:
Eikös Kuopion Nuivanniemessä ole keskus tämmöisiä varten? Pitääkö Riitialassa pitää?
Riitialassa?!? tällaista vai
- tapsa partio
OSASTO 53 Paihola
Potilaan hoito
Potilaan hoito perustuu yhteistyösuhteeseen, potilaalle laadittavaan yksilölliseen hoitosuunnitelmaan. Suunnitteluun osallistuvat potilas, omahoitaja, lääkäri sekä moniammatillinen työryhmä, johon kuuluvat toimintaterapeutti, psykologi ja sosiaalityöntekijä. Lisäksi mukana voi olla omaiset ja potilaan muu verkosto.
Käytössä olevia hoitomuotoja ovat lääkehoito, kognitiivisen psykoterapian yksilölliset ohjelmat, psykoedukaatio ja koulutuksellinen menetelmä potilaille ryhmässä tai yksilöllisesti, toiminnallisen kuntoutuksen mahdollisuudet, kudonta, ompelu, savityöt, tekstiilityöt, kirjasto, musiikki- ja taideterapia, rentoutus, toimintaterapeutin palvelut, sosiaalisen kuntoutuksen jatoimintatason arvioinnit, liikunta eri muodoissaan ja sosiaalisen kuntoutumisen ryhmät - illodiini
kovin hyvää kaveria olivat eilen eli taas jonkun urpon alulle panema juoru.
- En kyllä tiedä mitää
Jaa. Mitäs ne sitten touhus? Oliko pahoinpitely suoritettu sitten ns. tuhkaluukkuun?
- kertokka se mullekin
Miksi arvon maisteri saksofonisti joutuu aina pahan kohteeksi?
- karva noppa
Roopertti oli paikalla kun pukumiestä laitettiin tuhkaluukkuun. Jostain syystä asiaa ei ole isosti korostettu.
- olisko
Onko tappajakin homo?
- Anonyymi00022
Jarmo sai kynttilää, ja pukumies sai samaan osoitteeseen jauhesammuttimen letkun ja sen jälkeen sammuttimen tyhjäyksen. Saispa jarmokin samanlaisen käsittelyn.
- Anonyymi00026
Anonyymi00022 kirjoitti:
Jarmo sai kynttilää, ja pukumies sai samaan osoitteeseen jauhesammuttimen letkun ja sen jälkeen sammuttimen tyhjäyksen. Saispa jarmokin samanlaisen käsittelyn.
Se tekisi kyllä hänelle oikein hyvää.
- harva noppa
Voi olla
- krisse hoikkalainen
umpihetero ,kuin myös krisse.
- jarmo täti
Pukumies oli monta kertaa päästä hengestään , se olis varmasti ollu seuraava uhri ellei tätä uusinta murhe näytelmää olis tapahtunut
- Anonyymi00023
onkosusat silmätnalla taas mustat silmät
- Anonyymi00027UUSI
Miksi jampelle annettiin vain kynttilää vaikka vaahtosammutintakin olisi ollut tarjolla?
myllykirkon välienselvittely?
- Anonyymi00028UUSI
13v vanha lanka, edelleen ajankohtainen.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2375985SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784799Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.943657SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2523099Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462809Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur1952342Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2621757Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491275Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281188- 621186