Krista Siegfrids pilasi Suomen maineen

suvaitsevaisuudessa.

Esitys oli energinen ja se päättyi, kun Siegfrids pussasi toista naista. Ääniongelmista ei ollut tietoakaan. Nainen oli aiemmin tällä viikolla asetettu puhekieltoon.
Naisen pussaaminen oli merkki Heterofobiasta, vaikka laulussa kerrottiin miehestä.
Ei jatkoon.

5

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kristafani

      Justiinpas se vaa finaaliin meni...!!!

      • suvaitsevaisuudessa.

        Totta kai, Heterofobiat äänestivät vain, eriävät äänet hylättiin.


    • - Yrjänä -

      Jep, KS on siellä edustamassa Suomea, ei itseään. Tuollaisella käytöksellä hän leimaa meidät suomalaiset. Kun hän on sanonut "minä saan pusutella ketä häluan", niin tehköön sitä touhua jossain muualla , kuin suomen edustustehtävissä.

      Yök

    • voi, voi, krista

      Edellisen kanssa aivan samoilla linjoilla, henkilökohtaisuuksia ei voi viedä maan edustukseen kuten hän sanoillaan ja teoillaan teki. Lisäksi hän lupasi olla paree kuin Lordi, joka osoitti mm. epäkansallista käytöstä. Voi, Krista, Voi Krista.. Kyllä nyt mentiin niin poskelleen, että ihan hävettää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      236
      2624
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      61
      1418
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1197
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      100
      1102
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1098
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1068
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      992
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    Aihe