Joo sori tiiän et oon tyhmä ja sillee mutku tämmöne asia on vaivannu ny jonku aikaa..
Eli miten nää alapää karvat kannattais ajella.. Iha kokonaa pois vai.. Apu ois ihan tarpeeseen..
Kiitos (:
Eli miten nää alapää karvat kannattais ajella.. Iha kokonaa pois vai.. Apu ois ihan tarpeeseen..
Kiitos (:
Vastaukset 12
Vanhimmat
No ei kyllä kannata ajella. Ne karvat on siellä syystä. Ettei tuu esim. hiivatulehdusta, ne tuullettaa emätintä ja suojaa, bakteereilta. Jos haluut biksurajoja siistiä, niin sieltä reunoilta ja vähän päältä. Pornoelokuvissa kaikki naiset on sheivattu, mutta ei oikeessa elämässä.
Höpö höpö. Todellisessa elämässä on paljon karvansa ajaneita naisia. Monen ikäisiä. Ja sitten niitä, joilla on vain pikku tupsu. Ainakin minun kokemuksen mukaan.
Ruohonleikkurilla.
tohottimella tappaa myös basillit ja bagteerit
Antakaa arvoisat kauniimman sukupuolen edustajat niiden karvojen vaan kasvaa, mieluummin mahdollisimman tuuheaksi pehkoksi. Ei sitä kaikkiin ulkomaisen pornoteollisuuden hömpötyksiin tarvitse lähteä mukaan.
Kunnon karvapehko on seksuaalista halua nostattava ärsyke ja tuhansien vuosien aikana muodostunut (kunnollisille) ihimislajin urospuolisille jäsenille singnaaliksi siitä, että naaras on saavuttanut parittelukypsyyden.
Lisäksi tuuhea karvoitus on yhtälailla merkki naisen hedelmällisyydestä ja siihen liittyvästä hyvästä terveydestä aivan, kuten tuuhea tukkakin. Meille kaikille käy niin, että kun sairastumme pitemmäksi aikaa tai tulemme tarpeeksi vanhoiksi, niin karvoitus harvenee, voi kadota kokonaan tai menettää pigmenttinsä. Siksi kunnon pehkon kasvattaminen ja ylläpito on seksuaalisen kiinnostuksen herättämisen kannalta tärkeä signaali.
Ja jos sitten sattuu kohdalle sellainen seksikumppani, joka haluaa touhuta paljaaksiajetun alapään kanssa, onhan sellaisen hankkiminen muutaman minuutin juttu ja paljon helpommin toteutettava muutos, kuin pehkon kasvattaminen. Siksikin vapaiden naisten (ja muidenkin) on paljon viisaampaa pitää yllä tuuheaa pehkoa.
Kannattaa ajaa juurikin bikinirajat, ja trimmata loppuosa, eli vähän lyhentää. Moni myös tekee niin, että jättää pienen lyhytkarvaisen kolmion jäljelle, ja muut ajaa pois. Ihan kivalle tuntuu myös, kun ajaa kaikki pois. Vähän vaihtelua.
Sit vinkkinä.. Karvatupet voi tulehtua ajelun jälkeen (tulee sellasia punasia kutiavia pisteitä), että kannattaa jotain rauhottavaa voidetta pistää, ja pitää sellasia alushousuja, joiden reunat ei paina eikä hankaa nivustaipeita. Tulehdus saattaa olla voimakkaampaa ensimmäisten ajelukertojen jälkeen, mutta sen jälkeen vähetä, jos alat ajella säännöllisesti.
Niin ja toi ensimmäisen vastaajan bakteerihömpötys..? Lyhyeksi/paljaaksi ajeltuhan on helpompi pitää puhtaana, eikä esim hiki kerry karvoihin. ihan samalla tavalla kainaloitten kanssa.
No voi vidun urpo suakin. Luuletko sä tosiaan, että luonto on niin väärässä että karvat ovat pil.lussa haittaamassa? Entä silmäripset ja kulmakarvat? Paraneeko silmien terveys on vedät vahaliuskoilla ne veks?
Pil.lukarvoituksen tarkoitus on suojata alapäätä. Yksikään nainen maailmassa ei ole saanut pil.luaan terveemmäksi posliinilla, se on fakta. Jos itseään ei osaa pestä, niin kannattaisi opetella. Ei siihen visvapil.luun ratkaisu on sheivaaminen vaan joku muu.
Huvittaa nää "hienot naiset" jotka kokee olevansa haluttavia nahkavärkkeineen, mutta samassa esim. polttavat tupakkia. Jep jep
karvoja nyrsitään paljaaksi ja silmäripsiin lisätään voihan räkä.
Kuka antaa miinuksia kun puhuu asiaa? Voisiko joku fiksu kertoa kasvaako pilussa tosiaan karvat turhaan? Miten alapään hygienia paranee kun sen suojaus poistetaan?
Ei se huonone, vaikka poistetaankin. pelottelupuheet kannattaa lopettaa.
...määki oon vissiin ollu sitte pornoelokuvassa... ku tuolla ketjun alussa joku kommenoi että posliineja on vaan elokuvissa ei normaalielämässä... olin isossa opiskelijaporukassa tossa toukokuussa ja siellä oli sekasaunaa ja vähä joka toinen tytöistä oli posliini...