suhteeni loppuu kohta minun pahaan oloon

jdf923y0

Onkohan mitään ratkaisua olemassa? Olen mustasukkainen koska miesystäväni on niin paljon tekemisissä exänsä kanssa yhteisten lasten takia. He näkevät useammin kuin me näemme. Olen silti varma ja uskonkin että heidän välillään ei mitään enää ole. Itsellä on vaan liian paha olo jatkuvasti ja tunnen että olen kakkos nainen miehelle. Tarvitsisin mieheltä enemmän huolenpitoa, jota mies antaa tällä hetkellä enemmän exälleen koska hän tarvitsee kuulemma apua käytännönasioissa eikä muita auttajia asu samalla paikkakunnalla. Ylipäätään haluaisin olla miehelle se ainoa huomiota saava nainen mutta ei taida olla mahdollista. Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen? En haluaisin menettää tätä miestä koska olen häneen rakastunut ja meillä on paljon yhteistä.

3

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .........

      itse en lähtisi tuollaiseen suhteeseen :/

    • lottamari<3

      Olet kehittymätön, lapsellinen ja narsistinen, riippuvainen ja huomionhakuinen aikuistumaton ihminen, joka ei ymmärrä, että ei se elämä pyöri sinun napasi ympärillä ja voisithan sinäkin olla auttamassa ja tukemassa kumppaniasi yhdessä exän ja hänen lastensa kanssa, niin ei tarvitsisi mouruta kuin kakara, kun et saa kaikkea huomiota itsellesi.

      Tee jotain järkevää ja hyvää kumppanisi lapsille, järjestä heille tykönäsi vaikka lettu, tai- kakkukestit, niin sinusta on paljon enemmän iloa kuin tuolla itsekkäällä asenteellasi, joka yökötti minun lukea.

      • Ei mikään narsisti

        Aloittajan viestissä ei mielestäni ollut mitään narsistista tai yököttävää. Hän kirjoitti: "Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen?"

        Siinäpä se, kun järjellä ymmärtää, mutta tunteet eivät suostu yhteistyöhön. Yritä ajatella, että lapset ovat loppujen lopuksi se tärkein asia. Mies ei sinua kiitä, jos yrität erottaa häntä lapsista. Se on asenteenmuutoksen paikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      88
      1914
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1395
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1192
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1037
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      84
      987
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      897
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    8. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      197
      867
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      50
      860
    10. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      846
    Aihe