Onkohan mitään ratkaisua olemassa? Olen mustasukkainen koska miesystäväni on niin paljon tekemisissä exänsä kanssa yhteisten lasten takia. He näkevät useammin kuin me näemme. Olen silti varma ja uskonkin että heidän välillään ei mitään enää ole. Itsellä on vaan liian paha olo jatkuvasti ja tunnen että olen kakkos nainen miehelle. Tarvitsisin mieheltä enemmän huolenpitoa, jota mies antaa tällä hetkellä enemmän exälleen koska hän tarvitsee kuulemma apua käytännönasioissa eikä muita auttajia asu samalla paikkakunnalla. Ylipäätään haluaisin olla miehelle se ainoa huomiota saava nainen mutta ei taida olla mahdollista. Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen? En haluaisin menettää tätä miestä koska olen häneen rakastunut ja meillä on paljon yhteistä.
suhteeni loppuu kohta minun pahaan oloon
3
315
Vastaukset
- .........
itse en lähtisi tuollaiseen suhteeseen :/
- lottamari<3
Olet kehittymätön, lapsellinen ja narsistinen, riippuvainen ja huomionhakuinen aikuistumaton ihminen, joka ei ymmärrä, että ei se elämä pyöri sinun napasi ympärillä ja voisithan sinäkin olla auttamassa ja tukemassa kumppaniasi yhdessä exän ja hänen lastensa kanssa, niin ei tarvitsisi mouruta kuin kakara, kun et saa kaikkea huomiota itsellesi.
Tee jotain järkevää ja hyvää kumppanisi lapsille, järjestä heille tykönäsi vaikka lettu, tai- kakkukestit, niin sinusta on paljon enemmän iloa kuin tuolla itsekkäällä asenteellasi, joka yökötti minun lukea.- Ei mikään narsisti
Aloittajan viestissä ei mielestäni ollut mitään narsistista tai yököttävää. Hän kirjoitti: "Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen?"
Siinäpä se, kun järjellä ymmärtää, mutta tunteet eivät suostu yhteistyöhön. Yritä ajatella, että lapset ovat loppujen lopuksi se tärkein asia. Mies ei sinua kiitä, jos yrität erottaa häntä lapsista. Se on asenteenmuutoksen paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El796407MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415488Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624309NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun784188Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja693937Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801317- 731140
- 3281135
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831