suhteeni loppuu kohta minun pahaan oloon

jdf923y0

Onkohan mitään ratkaisua olemassa? Olen mustasukkainen koska miesystäväni on niin paljon tekemisissä exänsä kanssa yhteisten lasten takia. He näkevät useammin kuin me näemme. Olen silti varma ja uskonkin että heidän välillään ei mitään enää ole. Itsellä on vaan liian paha olo jatkuvasti ja tunnen että olen kakkos nainen miehelle. Tarvitsisin mieheltä enemmän huolenpitoa, jota mies antaa tällä hetkellä enemmän exälleen koska hän tarvitsee kuulemma apua käytännönasioissa eikä muita auttajia asu samalla paikkakunnalla. Ylipäätään haluaisin olla miehelle se ainoa huomiota saava nainen mutta ei taida olla mahdollista. Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen? En haluaisin menettää tätä miestä koska olen häneen rakastunut ja meillä on paljon yhteistä.

3

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .........

      itse en lähtisi tuollaiseen suhteeseen :/

    • lottamari<3

      Olet kehittymätön, lapsellinen ja narsistinen, riippuvainen ja huomionhakuinen aikuistumaton ihminen, joka ei ymmärrä, että ei se elämä pyöri sinun napasi ympärillä ja voisithan sinäkin olla auttamassa ja tukemassa kumppaniasi yhdessä exän ja hänen lastensa kanssa, niin ei tarvitsisi mouruta kuin kakara, kun et saa kaikkea huomiota itsellesi.

      Tee jotain järkevää ja hyvää kumppanisi lapsille, järjestä heille tykönäsi vaikka lettu, tai- kakkukestit, niin sinusta on paljon enemmän iloa kuin tuolla itsekkäällä asenteellasi, joka yökötti minun lukea.

      • Ei mikään narsisti

        Aloittajan viestissä ei mielestäni ollut mitään narsistista tai yököttävää. Hän kirjoitti: "Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen?"

        Siinäpä se, kun järjellä ymmärtää, mutta tunteet eivät suostu yhteistyöhön. Yritä ajatella, että lapset ovat loppujen lopuksi se tärkein asia. Mies ei sinua kiitä, jos yrität erottaa häntä lapsista. Se on asenteenmuutoksen paikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe