Onkohan mitään ratkaisua olemassa? Olen mustasukkainen koska miesystäväni on niin paljon tekemisissä exänsä kanssa yhteisten lasten takia. He näkevät useammin kuin me näemme. Olen silti varma ja uskonkin että heidän välillään ei mitään enää ole. Itsellä on vaan liian paha olo jatkuvasti ja tunnen että olen kakkos nainen miehelle. Tarvitsisin mieheltä enemmän huolenpitoa, jota mies antaa tällä hetkellä enemmän exälleen koska hän tarvitsee kuulemma apua käytännönasioissa eikä muita auttajia asu samalla paikkakunnalla. Ylipäätään haluaisin olla miehelle se ainoa huomiota saava nainen mutta ei taida olla mahdollista. Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen? En haluaisin menettää tätä miestä koska olen häneen rakastunut ja meillä on paljon yhteistä.
suhteeni loppuu kohta minun pahaan oloon
3
303
Vastaukset
- .........
itse en lähtisi tuollaiseen suhteeseen :/
- lottamari<3
Olet kehittymätön, lapsellinen ja narsistinen, riippuvainen ja huomionhakuinen aikuistumaton ihminen, joka ei ymmärrä, että ei se elämä pyöri sinun napasi ympärillä ja voisithan sinäkin olla auttamassa ja tukemassa kumppaniasi yhdessä exän ja hänen lastensa kanssa, niin ei tarvitsisi mouruta kuin kakara, kun et saa kaikkea huomiota itsellesi.
Tee jotain järkevää ja hyvää kumppanisi lapsille, järjestä heille tykönäsi vaikka lettu, tai- kakkukestit, niin sinusta on paljon enemmän iloa kuin tuolla itsekkäällä asenteellasi, joka yökötti minun lukea.- Ei mikään narsisti
Aloittajan viestissä ei mielestäni ollut mitään narsistista tai yököttävää. Hän kirjoitti: "Ymmärrän tilanteen järjellä eikä minulla ole naista vastaan mitään. Kysymys vain kuuluu: Miten itse osaisin sopeutua tilanteeseen?"
Siinäpä se, kun järjellä ymmärtää, mutta tunteet eivät suostu yhteistyöhön. Yritä ajatella, että lapset ovat loppujen lopuksi se tärkein asia. Mies ei sinua kiitä, jos yrität erottaa häntä lapsista. Se on asenteenmuutoksen paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2026963
- 594612
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s354105- 703209
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161945Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271686- 171660
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401563- 341439
- 1431227