Kun elämässä on yhdelle ihmiselle liikaa vastoinkäymisiä niin kyllä sitä pakosti muuttuu pysyvästi huonoon suuntaan.
et edes tuntisi minua enää, oon satavarma.
et edes tuntisi minua enää, oon satavarma.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
jotkut ihmiset ei vaan osaa elämisen taitoa, syy vastoinkäymisiin löytyy useimmiten peilistä
Ja höpönlöpö. Olipas hyvä vitsi.
Ja asenne ratkaisee. Jos on negatiivinen asenne ja käyttäytyy huonosti muita kohtaan, taatusti saa myös lisää sitä sontaa niskaansa. Se että edes yrittää olla hyvä, voi myös tuoda hyvää omaan elämään. Sitä saa mitä tilaa.
Ei jaksa olla mukava enää kenellekään.
Sitten on varma, ettei sinuakaan kohtaan olla mukavia. Jos tykkäät siitä, ettei sinusta pidetä, niin silloin se on varmaan sinulle ihan sopiva tilanne. Yksinkin voi olla mukavaa, mikäs siinä. Jokainen tehköön omat valintansa. Ja eläköön valintansa kanssa.
jeah, kiva jos nauratti, elämässä pitää olla huumoria. ...ei pärjää muuten
Olet sä vaan " lahja " läheisillesi ja ystävillesi kun noin ajattelet ja puhut.. :I
kun jollakulla heistä on vaikeaa toteat vaan että "no katto peiliin" siinä sun tukesi ja kannustuksesi. Ei käy kateeksi sunlaista ystävää..
Älkää lyökö lyötyä. Ei kukaan halua itselleen vastoinkäymisiä. Helppo se on neuvoa, kun ei ole itsellä paskat housussa..ymmärrän ap. yritä kuitenkin taistella katkeruutta vastaa. Voimia sinulle siinä, se ei ole helppo tehtävä. Lämmin halaus
Vituttaa kun elämä on antanut niin vaikean polun kuljettavaksi.
ei sitä jaksa millään enää positiivisesti kulkea. Vaikka tekis mitä niin vituiksi kaikki menee lopulta parempi vaan olla suoraan kyrsiintynyt kaikkeen jo valmiiksi.
Mitä vaikeuksia elämä on sulle antanut? jos jaksat/haluat kertoa?
Ihan jokaisella elämän alueelle ja kaikkea pahaa laajassa mi27ttakaavassa.
Uskon sua, Et oo ainut, tuon varmaan tiedätkin ja tuo tieto ei varmaan lohduta, kun kuorma on omassa niskassa..osaatko nimetä kaikkein suurimman tai hankalimman asian, jonka muuttaisit elämässäsi ensimmäisenä, jos saisit valita yhden asian? huh..Kuulostan varmaan joltain kallonkutistajalta. Mä vaan arvostan, että myönnät tuon kaiken. Sulla on oikeus tuntea noin. Totta ihmeessä alkaa naamaa vääntyy, kun tarpeeksi päähän potkitaan.
Minä en ainakaan viitsi turhasta ihmisille äksyillä, vaikka viihdynkin harvoin ihmisten parissa. Mielummin säilytän jonkinlaiset välit.
mulla yks työkaveri energiasyöppö, aina negatiivinen, häippään heti kahvihuoneesta hänen tultua. en mä haluu edes katella moista hapannaamaa.
Energiasyöppö on kyllä osuva nimitys eräästä tuntemastani. Hapan sisältä mutta ällön teekku kaikille plöhhh
for youuuuu...
millain olet muuttunut huonompaan suuntaan?
olen juuttunut tähän sättiin, ei muuta elämää enää.
saavuttamattomasta rakaudestako?
pohjalta ei ole muuta tietä kun vain ylöspäin. Miten sä voi tietää mitä toinen susta ajattelee... Tiedän sen, että jos toisesta todella välittää niin ei siihen vaikuta muutokset. Kannattaa olla yhteyksissä vastapuoleen ja kokeilla, ei siinä mitään menetä vaan parhaimmassa tapauksessa kaikki muuttuu hyväksi. Ajatelkaamme positiivisesti, kerranhan täällä eletään.
Ehkä jonkun muun kohdalla on asia noin mutta ei mun kohdalla.
Ei mitään positiivista kannata ajatella, kaikki muuttuu kuitenkin pian pahaksi.
Ei ole tietä ylöspäin vaan alas vaan mullan alla ja pian.