Varoitus Lumonin laseista

Ei Lumonia koskaan

Kun teette Lumonin kanssa parvekkeen sopimuksen parvekkeen lasituksesta, niin vaatikaa kunnon piirrustukset, työselitykset ja sakko viivästymisestä. Muutoin kakki menee helposti pieleen, sillä lumonin jälkimarkkinoiti on ala-arvoista eikä tekemisistä oteta minkäänlaista vastuutu.Meiilä työ on kesken vielä vuoden jälkeen ja Lumon uhkaa perintätoimilla.

2

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Plasi

      Täällä taas kaikki meni ok, lasit tulivat etuajassa aikataulusta ja asennus tehtiin supersiististi ja hyvin puolessatoista päivässä. Parvekkeella leveyttä 7 metriä joten ei ihan pikkuparveke. Lasit toimivat hyvin - ei valittamista.

      Ainoana miinuksena voisi sanoa että eivät vaivautuneet mainitsemaan kuntani alueen tiukentuneista palosäännöksistä - joista varmasti ovat tietoisia.

      • testattu on

        Pelkkää hyvää itsellänikin muutaman vuoden kokemuksella ko. firman laseista on. Antoivat vielä hieman halvemmallakin, kun kerroin heille samassa taloyhtiössä olevan tarvetta muillakin parvekeremonttien jälkeen. Asentajana oli nuori mies, jonka työn jälki oli erinomaista - sattui olemaan tuttavan poika, niin ei kehdannut tehdä hutiloiden tai ehkä ennemminkin oli ollut hyvässä opissa isällään:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      127
      5705
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2469
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2390
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2042
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      56
      932
    6. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      912
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      10
      902
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      872
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      795
    10. Tykkään pitkistä ja

      laihoista naisista. hyvät yöt!
      Ikävä
      86
      753
    Aihe