S- etukortista

Minun vanha S-etukortti debit vanhenee tässä kuussa, tuleeko uusi automaattisesti kotiin? Ovat jossain välissä Visallista tyrkyttäneet , mutta en ole halunnut. En tarvitse visallista, kun sellainen löytyy jo.

Onko nyt pakko ottaa visallinen vai saako enää pelkkää debit korttia?

Vanhassa lukee pelkkä debit.
2215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko se suurikin ongelma, jos jatkossa kortissa lukee Visa?

Eihän sitä ole edelleenkään pakko käyttää missään muualla kuin S-kaupassa, jos ei tahdo.

Äänestä
  • No ei se nyt niin suuri ongelma ole. Tähän mennessä vaan muilla talouden jäsenillä ollut rinnakkais debit kortit. Saakoon maksaa niillä kaupassa , mutta ei nostaa rahaa automaateitalta.

    Mutta sinun vastauksesi ei liittynyt kysymykseeni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyyyyy kirjoitti:

Minun vanha S-etukortti debit vanhenee tässä kuussa, tuleeko uusi automaattisesti kotiin? Ovat jossain välissä Visallista tyrkyttäneet , mutta en ole halunnut. En tarvitse visallista, kun sellainen löytyy jo.

Onko nyt pakko ottaa visallinen vai saako enää pelkkää debit korttia?

Vanhassa lukee pelkkä debit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu