Minulla oli kerran helluntailainen ystävä joka kertoi että hän näkee demoneita vilistämässä pitkin asuntoaan.
Onko tämän tyyppinen meininki kovinkin yleistä helluntailaisissa?
demoneita nurkassa
4
72
Vastaukset
- näköharhat kuriin
Voi sitä kai välillisesti tullakin tilanteita, joissa näkee ja mahdollisesti kuuleekin mahdollisia demonien tapaisia juttuja, mutta ensin kun varmuudella sanoo näkevänsä demoneja kämpillään, pitäisi ensin todella selvittää, onko kysymys vain näköharhoista varjoissa tai pimeässä, aistit kyllä tekee tepposia uskovalle, joka vielä pelkää tai kuvittelee näkevänsä kaikkea.
Mielikuvitus ensin kuriin, ennenkuin tekee minkäänlaisia demonologisia diagnooseja, missään itsensä lähimaastossa. - On.
On.
- hahahahah......töööt
Demoneita :D
Eräs uskova kertoi saaneensa demonin kirpputorilta ostamastaan tavarasta, joka piti sitten myöhemmin hävittää.
Sitten yksi "väkevässä" uskossa oleva helluntaiveli kertoi, että Jeesuksen / enkelien kuvissa saattaa tulla demoneita kotiin. Siksi hänellä ei ole mitään "jumalankuvia" kotonaan. Hän sanoi polttavansa kaikki kuvat suojelusenkelitaulusta ikoneihin, jos niitä hänelle tuodaan vaikka lahjaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611149- 42881
- 51641
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että319639Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114614- 51608
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 56554
- 72542