Kysymyksiä tetrasta ja roasta

Talipää

Sain 5kk kestävän tetralysal kuurin, eikö tuo ole aika pitkä aika? En ole kuullut, että kukaan olisi saanut noin pitkää kuuria. 3kk taitaa olla yleensä?

Sitten mietin tuota roacuttania sivuvaitusten takia kun sitä viimeksi ehdotettiin: Poistaako kaikki musta ja valkopäät, vai auttaako vain tulehtuneisiin paiseisiin? Kannattaisko siis marssia uudestaan ihotautilääkärin juttusille jos ei 3kk jälkeen ole mitään apua tetralysalista? Miten muilla tetralysal on auttanut? Tuntuu ettei tästä kyllä ole mitään apua:)

6

109

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A-vitamiini valmiste

      Kasvos siis. Kukkkiii vai. Rocuta ja A-vitamiini siinä on vaikuttavat. Nämä ihotaudit vaikeita. Joskus läärikunnassa sanotaan - näppylä tulee ja näppylä menee , kukaaan ei teidä miksi.

    • Talipää

      Whatta fuck?

    • Roaa8kk

      Hei. Itselläni on ollut vain tuo roa käytössä. Se ainakin minulla poisti sekä musta- että valkopäät ja myös tulehtuneet finnit. Eli siis kaiken!! :)
      Kyseinen kuuri loppui tammikuussa ja yhtäkään finniä ei ole tullut takaisin. Kyseessä itseni kohdalla oli vaikea akne (ihotautilekun mukaan)

    • Talipää

      Entä pitääkö tetralysalin kanssa käyttää voiteita? Yhteisvaikutus?

    • Talipöllö

      Tietääkö kukaan mitä eroa on tulehtuneella iholla ja tulehtuneella akneiholla? Jostain luin, että tulehtunut iho hilseilee ja uusiutuu paljon nopeammin. Noh, mulla on finnejä, tulehtunutta ihoa, hilseilyä ja pahinta se on kesällä kohdissa missä on finnejä. Talvella räjähtää lähes koko kasvoihin. Ihotautilääkäriltä kysyin voiko johtua finneistä ja vastaus oli ei. No, entä tulehtuneesta ihosta? Voiko tämä olla kesällä parempi, koska aurinko auttaa tulehduksiin? Molemmat oli sitä mieltä, että on atooppista ihottumaa mutta itse en ihan allekirjoita tuota. Taliköhnä lähempänä totuutta!

    • bugaaaaaaa

      no mää oon ainaki syöny elämäni aikana useamman puolen vuoden tetra kuurin, kunnes älyttii antaa roa, joka sit tosiaa vei kaiken mennessää.. love that shit. nii ja tertaahaan kutsutaan ihotautlekureiden buranaks. turhan usein sitä määräiullääää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      855
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      568
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      533
    5. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      522
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      46
      471
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      442
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      407
    Aihe