Onnellinen mummi

Pieni halaus

Tällä palstalla saa lukea paljon huonoista miniä- anoppi suhteista ja että niihin vedetään lapsenlapset mukaan jollain tavalla.
Minulla on mahtava 3,8kk vanha pojanpoika jonka elämässaä olen saanut olla mukana ihan alusta asti. Olen tyytyväinen itseeni, että ajoin 60km kaksi vuotta joka keskiviikko hoitamaan lapsenlastani. Kilometrejä tuli yhteen suuntaan 60km. Nuoret pääsivät tuolloin yhteisen harrastuksen pariin. Minua kritoisitiin silloin siitä.
Nuoriperhe muutti vuosi sitten lähemmäs asumaan ja olen saanut tavata poikaa silloin kun haluan eli usein.
Miehelläni on myös lapsenlapsi melkein viisi vuotta vanha tyttö. Tämä perhe asuu naapurissa joten on luonnollista, että olen myös sinnepäin varamummi. Mieheni miniän kans oli kireät välit pitkään mutta nyt nekin ovat hyvät.
He tarvitsivat meidän apua tässä taannoin ja silloin halasin mieheni miniää ja sain sanottua, että olemme aina teidän tukena. Siitä lähti välimme parantumaan. Oli sydäntä lämmittävää kun tänä vuonna äitienpäivänä sain mieheni lapsenlapselta kukkakimpun ja itse tehdyn kortin.

1

229

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anni-Mari Koist

      No, ole onnellinen.

      Eivät kaikki voi hyvästä tahdosta huolimatta läheisiä aikuisten lastensa elämässä.
      Sanotaan, että niin metsä vastaa kuin siihen huudetaan, aina se ei pidä paikkansa.
      Kiltti ihminen saattaa saada vain yrmeän pöllön huutoja vastaansa, vaikka olisi satakielen lailla yrittänyt livertää kutsuhuutoja.

      On miniöitä, jotka anopin halauksesta saisivat vain lisää vettä myllyynsä, "älä koske minuun, älä tule reviirilleni"....

      Sinua on onnistanut, olet saanut kypsät miniät, jotka hyväksyvät sukulaisuussuhteet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      166
      2701
    2. 84
      1167
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      237
      1025
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      82
      868
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      88
      721
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      103
      632
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      598
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      518
    Aihe