Mikä siellä oikein mättää? Miksi etenee niin hitaasti kun tulee idästä päin. Pukinmäki - Malmi alkaa ruuhka. Jatkuu pitkälle yli Tuusulanväylän ramppien.
Johtuuko kenties bussilakosta? Nyt kun on ollut lakkoa, niin tuo ruuhka on ollut joka päivä. Ennen lakkoa sitä oli harvakseltaan. Puhun nyt siis ruuhkista noin klo 16 molemmin puolin.
Johtuuko kenties bussilakosta? Nyt kun on ollut lakkoa, niin tuo ruuhka on ollut joka päivä. Ennen lakkoa sitä oli harvakseltaan. Puhun nyt siis ruuhkista noin klo 16 molemmin puolin.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eihän se siitä voisjohtua kun ne vitun bussit ei ole siellä sitä ruuhkaa tekemässä ny- MITÄ ???????!!!!!!!!!!!!!!!!
Ei meillä tiedetä ruuhkista mitään!!!
Menkää johonkin suurkaupunkiin ja puhukaa vasta sitten, kun 10km menee aikaa 3 tuntia.
Kyllä pienemmässäkin kaupungissa on omat ruuhkansa. turha niitä suurkaupunkien ruuhkiin verrata. Siellä on enemmän ihmisiä, enemmän autoja, isommat ruuhkat
Aivan yhtä vastaavasti meilläkin on omat ruuhkamme, vaikka emme olekaan lisääntyneet mielivaltaisesti.
Mikä siellä oikein mättää?
No. Autoja on tien kapasiteettiin nähden liikaa. Silleen ruuhkat syntyvät joka puolella maailmaa.
Suomessa ei ole totuttu ruuhkiin, täällä kun ei niitä oikeasti ole. Muualla maailmalla ruuhkautuminen vasta alkaa siitä mikä täällä on ruuhkahuippu. Kun työmatkaan tarvittava aika pitenee yli tunnin, muualla sanotaan ruuhkan alkaneen...
Olkoon miten ruuhkaista muualla, mutta suomen liikenteessä se on ruuhkaa, kun ei pääse kuin kaksi metriä minuutissa. Myös moni muu ajatteleva pitää sitä ruuhkana.
Teille, jotka asutte kehä III ulkopuolella. ettekä tiedä, kuinka kehillä ajetaan:
kehäteillä liikenne sujuu verkkaisesti ilman pysähdyksiä. Paikallaan olo ja auton ryömitys ja kytkimen luistatus ei kuulu kehällä ajamiseen. Se kuuluu ruuhkaan.
Jos noita asioita joutuu tekemään kehätiellä, siellä on ruuhkaa. Asia ymmärretty?
Että nämä näsäviisaat voivat suosiolla jättää vastaamisen niille, ketkä sen taitavat.
Johtuu Hämeenlinnanväylän kahdesta peräkkäisestä siltatyömaasta, Kehä1 ja Kaivokselan välissä.
Kiitos tiedosta!!
Lukuisia turhia vastauksia tuli. Sanoja ilman tarkoitusta. Kuinka jaksatte, menkää pois, jos ette osaa keskustella.
Ruuhka johtuu siitä, että siellä on paljon autoja. Oliko tämä uutinen sinulle?