Myhystä...
"Silminnäkijöiden mukaan nämä kaksi kukkaislasta isukin kanssa keräsivät Herttoniemen puutarhasta ison kimpun tulppaaneja mukaansa. Kaupunki laittaa aukkaiden silmän iloksi kesäkukkia ja nämä hörhöt tuhoaa istutuksia. Veronmaksajat maksaa. Törkeää, sanoisin, mutta nämä narsistithan saavat tehdä mitä vaan ja muut on aina väärässä."
"Silminnäkijöiden mukaan nämä kaksi kukkaislasta isukin kanssa keräsivät Herttoniemen puutarhasta ison kimpun tulppaaneja mukaansa. Kaupunki laittaa aukkaiden silmän iloksi kesäkukkia ja nämä hörhöt tuhoaa istutuksia. Veronmaksajat maksaa. Törkeää, sanoisin, mutta nämä narsistithan saavat tehdä mitä vaan ja muut on aina väärässä."
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tekivät niistä kesämorsiammelle seppeleen..Immoskalle...ja sitten tanssivat kaikki kolme käsi kädessä kedolla.
Onhan se hyvä, että vanha herra on löytänyt nuoren poikaystävän (tai jotakin).
Ja kukahan on SILMINNÄKIJÄ?Missä virtuaalimaailmassa sä elät?
Aika monta silminnäkijää! Ota sä ne laput silmiltä pois, ja katso todellisuuteen eläkä haavemaahan.
Hertsikan kartano on hyvin yleinen puisto. Puistossa vierailevat päivittäin ala-asteikäiset
koululaiset sekä tarhalaiset, joten ei ole hauskaa selitellä noiden tyhmien ihmisten käyttäytymistä, mikä on sallittua ja mikä ei!
Ps. Nyt on muuten koululaisten/tarhalaiset kevätretki aika......
häpeä
Et vastannut kysymykseen.Oletko käynyt selittelemässä, mikä on oikein ja mikä väärin?Sulla on vilkas mielikuvitus.
Eikö se ole itsestään selvyys että puistoista ei oteta istutuksia?? normi järjellä varustetut ihmiset ymmärtää ja tiedostaa tämän, ei tarvitse selitellä mitään. Pienille lapsille tehdään selvääksi ja opetetaan mikä on sallittua ja mikä ei.
Nooh, se oli sellainen väärinkäsitys...
Siis ihan oikeesti?? Pikkusen yksinkertaista porukkaa, voi elämä!! ja tuommoset muka kelpais johkin miamiin kun ei ton vertaa ymmärrä, ettei kaupunginpuistosta viedä kukkia? Siis jos tuo juttu pitää paikkansa? Toivottavasti joku oli kameran kanssa paikalla?
Jos kuvaa ei löydy, niin juttu on aivan varmasti keksitty vale.
Eikä olisi ensimmäinen, eivätkä Tukiaiset ole ainoita joista noita keksittyjä juttuja foorumilla levitellään.
Anssi Perkele^ olet sinä tännekin pesiytynyt. ilmankos kirjottelet näädistä jotka jaakaa sinua.
Ei ollut naisnikki, ei siis Lothar.
Hei oikeesti, please, oikkistaui ja Eipäs sekoteta, voisitteko häiriköidä niissä omissa ketjuissanne?
Tuksu sammui pöhnäisenä Herttoniemen kukkaloistossa ja raportoi tapahtumasta Facebookiin 22.5. vuorokauden ensiminuuteilla:
"Siis huh huh......... :) Me nukahdettiin yhdessä ihanan söpöläisen Juha Immonen kanssa Herttoniemen puistoon, suoraan yhden suuren kukkapuskan viereen......:) Ehdittiin nukkua siellä ainakin tunti, joku varmana yrittää lähettää Seiskan juoruihin kuvan tapahtumasta.......DDDDDD..........Nyt takas nukkumaan, jos tuonne sänkyyn jotenkin päin mahtuu..........:) kun kaikki mopsit, chihuahua ja Juha vallannut mun sängyn :) "
Me sammuimme övereihin. Tässä me olemme Kanarialla marraskuussa 2012:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/305451_119892594843090_872166095_n.jpg
Toi roikkuva maha on niin ällöttävä.