Kävelykadulla on huikee

kulkea perheen kanssa. Eilen kävimme tiimarissa, ja kauhee lauma kikattavia naisia istu siinä penkillä. Mun mies kun on erittäin komea ja kiusotteleva, niin vinkkasi yhdelle naiselle silmää. Ja eikös hän innostunu ja alko heti flirttailemaan ja kyseli puh numeroita ja tapaamspaikkaa. Hyvänen aika, vaikka minä olin lasteni kanssa mukana. Perheelliseltä mieheltä!!! Aattelin että jäätelökioskit on niitä pahjoja paikkoja, mutta ei, tiimarin edusta oli vielä kauheempi. Ei kannata mennä ostoksille kun naiset hyäkkää kimppuun. Siis miesten.
10156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eikö se ollut sinun miehesi, joka vinkkasi ensin silmää vieraalle naiselle?...

Äänestä

Juu vielä. Jos tuollainen sattuisi omalle kohdalle, niin pitäisin itsestäänselvänä, että ko. mies on seurueessa olevan naisen veli tai muu ystävä, eli en luulisi aviomieheksi ja lasten isäksi, jos hän avoimesti flirttailee muille naisille siinä tilanteessa.

Äänestä

Sitä saa mitä tilaa-sano se ukollesi.

Äänestä

Kyllä mies teki tässä tapauksessa aloitteen ja vielä perheellinen! Sinuna arvostelisin miestä, hänhän selvästi antoi naisen ymmärtää...

Äänestä
  • Tämä on provo, sen saman hullun, joka milloin leipoo perheelleen sata kakkua tai syö viisi litraa jäätelöä tai ostelee taloja jne.

    Äänestä

  • Oikeesti,,,. kirjoitti:

    Tämä on provo, sen saman hullun, joka milloin leipoo perheelleen sata kakkua tai syö viisi litraa jäätelöä tai ostelee taloja jne.

    Tietenkin tämä on provo. Ihme ettei tähän ihmiseen, siis avaajaan mikään lääkitys tehoa. :)

    Äänestä

Mitä ihmettä teitte Tiimarissa??? Haloo, etkö tiedä mikä Tiimari on. Se on mörkö, joka kasvattaa naisia, sellaisia, jotka vamppaavat aviomiehiä ja nimenomaan sellaisia, joilla on vaimo mukana. Varo Tiimaria!

Äänestä

Älä nyt hullujasi puhu eikös naikkoset vienyt sun äijäsi jo 10v takaisin, juttujesi mukaan murtautuivat teille ja veivät hyvän äijän, etkä sinä voinut mitään, kun niitä oli niin paljon, no äijä tais kuitenki tehdä naikkosten kaa hyvät vaihtokaupat ja vaihto lapsensa naikkosiin niin olet täällä paasannut jo useamman vuoden.
Ei sulla ole äijää ollu 10 vuoteen ja kersasikin on jo aikuisia,yksin olet ja pahasti alkoholisoitunut katkera vanha ämmä ja tuo mielenterveytesi on mennyt ihan täysin voi, voi....

Äänestä

Mistä naiset tiesi miehen olevan perheellinen, saattoivat luulla miestä veljeksesi, kaveriksesi tms. Miksi mies vinkkasi naiselle silmää tai jäi flirttailemaan? Kummallista käytöstä mieheltä, jos on oma perhe ja vielä mukana. Noloa vaimolle ja lapsille.
Saattaapa olla myös, että naiset vaan kiusoittelivat miestä...

Äänestä

Sanos nyt meille et mikä Tiimari ja missä kaupungissa, etttä tietää sitte varoa niitä naisia.......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naurattaa vieläkin kirjoitti:

kulkea perheen kanssa. Eilen kävimme tiimarissa, ja kauhee lauma kikattavia naisia istu siinä penkillä. Mun mies kun on erittäin komea ja kiusotteleva, niin vinkkasi yhdelle naiselle silmää. Ja eikös hän innostunu ja alko heti flirttailemaan ja kyseli puh numeroita ja tapaamspaikkaa. Hyvänen aika, vaikka minä olin lasteni kanssa mukana. Perheelliseltä mieheltä!!! Aattelin että jäätelökioskit on niitä pahjoja paikkoja, mutta ei, tiimarin edusta oli vielä kauheempi. Ei kannata mennä ostoksille kun naiset hyäkkää kimppuun. Siis miesten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu