on skorpioni, joka leveilee ilkeydellään? kaikkihan meistä sen taidon osaa, tuskin skorpionit mitenkään muita paremmin. viisas se joka sanansa hallitsee. v-mäisiä ihmisiä harvoin kunnioitetaan millään lailla, inhotaan ja kierretään kaukaa. ei kai kukaan fiksu ihminen sellaista osakseen halua??? et järki hoi! missä kuljetkaan!?????
viisas vai tyhmä?
10
1868
Vastaukset
- skorppionitar
Itse skorppionina sanoisin että meitä muut haukkuvat sen vuoksi ilkeiksi että meillä on sana hallussa, en ole vielä koskaan sanaharkassa joutunut alakynteen, muutama miespuolinenkin on saanut osansa. Ja kuka niin hullu on että antaa toisten haukkua ja mollata aivan vapaasti, en minä ainakaan.
- mitä milloinkin
"v-mäisiä ihmisiä harvoin kunnioitetaan millään lailla, inhotaan ja kierretään kaukaa. ei kai kukaan fiksu ihminen sellaista osakseen halua??? et järki hoi! missä kuljetkaan!?????"
Skorppari elää aina täysin niiden periaatteiden mukaan joihin kulloinkin uskoo. Se on sen hetken totuus, eikä sitä pahemmin pumpuloida toisten(kaan) mieliksi (se olisi itsepetosta).
Suuri osa niistä totuuksista ja periaatteeista on täysin vääriä/haitallisia - täyttä roskaa, mutta sitä skorppi ei usko ennen kuin on itse kokeillut (ja saanut kunnolla turpaansa).
Prosessin lopputuloksena, oman kokemuksen tuoman ymmärryksen kautta, totuudet vaihtuvat ja ilkeys lakkaa. Lakkaa. Sitä ei opetella kätkemään ("viisas se joka sanansa hallitsee") - tämä olisi edelleen valheessa elämistä.
Skorppi voi olla ilkeämpi kuin kukaan muu.
Mutta jos se ei ole, et todennäköisesti saa sitä ryhtymään kovin ilkeäksi edes aseella uhaten.- Gem-86
Tunnen äitini ja joidenkin muittenkin ihmisten kautta skorpioneja.
Silloin, kun skorpioni on vielä sinkku, on hän valmis puolustautumaan/hyökkäämään itsensä takia. Silloin hän ei kaihda mitään keinoja.
Kun hänellä on perhettä, hän puolustautuu/hyökkää perheensä takia, eikä kaihda mitään keinoja.
Tätä vois laajentaa yhteiskunnallisesti. Kun skorpiooni saa vastuuta esim. yritysjohtajana, niin hän puolustaa alaisiaan hyökkäävästi! Hän ajattelee aina omiensa parasta ja siinä hän on lyömätön!
Tuo ominaisuus, jolla skorpioni ennen puolusti itseään, koituu myöhemmin hänen läheistensä hyväksi. Mutta toivottavasti skorpiooni ei sorru nepotismiin tai diktatoriaan!
- beathe
tekee itsestään numeron asiassa kuin asiassa!Ei tuo ole mikään poikkeus. Koska tottakai skorppioni on maailman ihanin ja seksuaalisin olento ja muutenkin niin perfect!Mitään vikaa ei löydy, muissa se vika on, ei itsessä.
Ei kukaan osaa olla niin älykäs, sanallisesti lahjakas ja eroottinen kuin skorppari. Myös piikittely ja ilkeily kuuluu skorpparin etuoikeuksiin ja sehän tekee heistä vielä haluttavamman ja korkeampiarvoisen kuin muut!!! - leo
vastaa kuin sinne huudetaan, tai kaikki ilkeys ja toisten haukkuminen kääntyykin myrkkypiikkinä omaan niskaan. Sen saa mitä ansaitsee, ei kellään ole oikeutta haukkua toisia, ainakaan ilman syytä...
- skorppari-ukko
Heips
Olen skorppari ja pidän itseäni älykkäänä. Luonteenomaista edustamalleni horoskoopille on se että sanan miekka voi joskus viiltää pahastikin. Muista en tiedä, mutta mä pistän vain aiheesta, eli mut täytyy suututtaa ennenkuin sanon ilkeästi. On rohkeata pitää puolensa, vittuilu pelkästään huvikseen ei ole kivaa. - skorppari
skorpioneilla on vittuilu taito halussa, joka tilanteessa... yleensä se ei ole vittuilua, vaan oman mielipiteen puolustamista, väittelyä... skorpioonit on melkeinpä ainut horoskooppimerkki joka omistaa tämän taidon... minä rupean sitten vasta v-mäiseksi jos joku kohtelee minua niin ja minun täytyy laukoa asiat takaisin päin naamaa... monet eivät uskalla sanoa päin naamaa , mutta skorpparit osaavat..! skorpioonia ei tosiaankaa kannata ärsyttää, se on ERITTÄIN paha vihollinen... skorpioonon vihollinen ei tosiaankaa kannata olla, siitä ei hyvä seuraa... =)
- tuhmempi
totta. useimmille ihmisille näyttää olevan vittuilua jos toinen on eri mieltä ja kertoo sen. skorpioni nimittäin kertoo. elämä on kovaa, skorpioni tietää sen ja tätä tietoa osaa myöskin käyttää
- sco
tuhmempi kirjoitti:
totta. useimmille ihmisille näyttää olevan vittuilua jos toinen on eri mieltä ja kertoo sen. skorpioni nimittäin kertoo. elämä on kovaa, skorpioni tietää sen ja tätä tietoa osaa myöskin käyttää
Joo, monet ottavat "eriävät mielipiteet" kovin raskaasti - ikäänkuin heiltä oltais ihmisarvoa tai olemassaolon oikeutta kokonaan viemässä :-O
Itselläni on joskus tapana heitellä vähän hölmöjäkin väitteitä "koepalloina", ihan vaan nähdäkseni miten juhlaviin hyökkäyksiin ihmiset niistä innostuvat :-)
- Anonyymi
nii vitu fiksu et kaikki sanoo näi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu882918Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...
...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä4752249- 891582
Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on501326Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä701188- 78903
Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."
Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa13834- 30832
Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan
Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal75786Tänään Uutisnuotassa !
Ähtärin valtuustoryhmien Kokoomus, Keskusta, SDP ja KD kannanotto 27.3.2025 Ähtärinjärven Uutisnuotassa: *Rakentavaa yh41767