Voisinnko mielestänne ottaa vuokraponin/hevosen?
MIelestäni olen valmis vuokraamaan jotain perus kilttiä opetusmestaria jonka kanssa pärjäisin :)
Eli: Olen käynyt ratsastuskoululla 5 vuotta säännöllisesti. Ratsastuksessa en mikään erityisen hyvä ole,osaan koulussa perusjutut,hallita hevosen kaikissa askellajeissa ja hypätä vähän. Ratsastaessa olen päättäväinen ja en anna helposti periksi.
Osaan harjata hevosen,tiedän miten mitäkin harjaa käytetään yms.
Osaan loimittaa,putsata karsinan&vesi/ruokakupit yms.
Tarkoituksena olisi vuokrata hevosta n. 1 kerran viikossa ja olisi kiva myös tehdä tallihommia jos mahdollista:) Jos tiedätte vuokrahevosia Varkauden lähellä laittakaa tähän:)
Vuokraponi?
6
394
Vastaukset
Osaat siis suunnilleen sen mitä keskiverto ratsastuskoulussa oppiikaan. Hyvä hetki aloittaa ponin tai hevosen vuokraaminen. Kannattaa silti jatkaa tunneilla käymistäkin. Yksityistunneilla oppii parhaiten, mutta ne myös maksavat enemmän.
- xjclxk
haista paska senki vitun nuudeli pää ei oo hyvä ottaaa vuokra ponii tai heppaa sillä ei osaa hyppiii kunol eikä kouluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuklcuuu nuudelipääuuuuuuuuuuu vittun
- vuokraponia?
Lampinajadi: Kiitos,yritän etsiä vuokrattavaa ... :)
xjcxk: Osaatko itse ratsastaa? Voisi sanoa ystävällisesti jos on tuota mieltä:) - Elppander1
Itse etsin myös vuokrahevosta, ja olen myös viisi vuotta säännöllisesti ratsastanut. Onnea etsintään. (:
- hepohullu
Heippa! Mielestäni olet valmis ottamaan vuokraponin. ;) Voit etsiä vuokraponia hevostalli.net:istä. Sieltä minä löysin itselleni oman vuokrattavan kauraturvan
- :DD
Moi! Joko olet löytänyt vuokrahevosen?:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2172890Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1712546Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321082- 681038
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait276994Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka332971Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778