Keski-Suomi on raaka omaishoitajille ja oletan, että monessa muussakin läänissä, kaupungissa ja kunnassa on sama ongelma.
Olkoon onnellisia ne, joiden paikkakunnilla asioista pidetään huolta.
Jyväskylä:
Terveyspalvelujen vastuujohtaja saa palkkaa 9500 e/kk, kun omaishoitajien palkkiot ovat 1. hoitoluokka 374e/kk, 2. 500e/kk 3. 750e/kk erityisuokka 900e/kk - verot.
Vaatimustaso ja työaika ovat kovin kaukana toisistaan. Molemmat kuuluvat kuitenkin peruspalvelujen piiriin. Ihminen - Raha.
Seniorit? Kuka puolustaa meitä? Kuka ajaa meidän asioita? Kuka ymmärtää meitä? Toinen seniori!
Omaishoitaja!
anja koivistoinen
1
317
Vastaukset
- Syy ja seuraus
Keinotekoinen kaksikielisyytemme on sypää kaikkeen sillä pakkoruotsitus
vie kaiken muun tarmon nuorisolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt631207- 1071193
Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa146876Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv64863- 68767
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel108677- 56656
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto100653- 78581
- 41564