Keski-Suomi on raaka omaishoitajille ja oletan, että monessa muussakin läänissä, kaupungissa ja kunnassa on sama ongelma.
Olkoon onnellisia ne, joiden paikkakunnilla asioista pidetään huolta.
Jyväskylä:
Terveyspalvelujen vastuujohtaja saa palkkaa 9500 e/kk, kun omaishoitajien palkkiot ovat 1. hoitoluokka 374e/kk, 2. 500e/kk 3. 750e/kk erityisuokka 900e/kk - verot.
Vaatimustaso ja työaika ovat kovin kaukana toisistaan. Molemmat kuuluvat kuitenkin peruspalvelujen piiriin. Ihminen - Raha.
Seniorit? Kuka puolustaa meitä? Kuka ajaa meidän asioita? Kuka ymmärtää meitä? Toinen seniori!
Omaishoitaja!
anja koivistoinen
1
317
Vastaukset 1
- Syy ja seuraus
Keinotekoinen kaksikielisyytemme on sypää kaikkeen sillä pakkoruotsitus
vie kaiken muun tarmon nuorisolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4451941- 1501247
- 701144
- 901141
- 1141137
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1761004- 100783
- 45711
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50709En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57664