Puola on käymisen arvoinen kohde kaikille

nuorisolle etenkin

Netissä nuoret on uskoteltu nyt luulemaan, ettei mitään Kristalliyötä ole ollut olemassakaan tai keskitysleireillä ,eli nuorten mukaan pelkillä työleireillä, kuoltiin kylmään ja tauteihin (osittain totta), mutta ei kidutukseen, ihmiskokeisiin, massatappamisiin ! Kenen etu on levittää tällaista skeidaa ?
Täälläkin palstalla liikkuu samanhenkisiä turisteja.
Kuuluu jo yleissivistykseen tietää juutalaisten joukkomurhat ! Meillä ainakin omat vanhemmat kertoivat niistä kyllä, sivistyneistöön kun kuuluivat !
Meistä suurimmalle osalle nämä mielipuoliset joukkoteurastukset on todellisinta
totta ja tapahtuneet, toisilla on ollut siellä tuttuja ja sukulaisiakin ! Kunnioittakaa siis historiaa, kun se kerran on totta ja opetukseksi muille.
Näen jopa tämän surullisen historian niin, jälleensyntymiseen kun satun uskomaan, että iso ryhmä sieluja valitsi tämän raastavan tapahtuman tarkoituksella tuleville sukupolville karvaaksi opiksi. Voidaan puhua rakkauden työstä ja mielettömästä uhrauksesta, jota pieni ihminen ei edes tajua.
Rispektiä siis.

0

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

        Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
        Maailman menoa
        465
        8352
      2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

        jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
        Maailman menoa
        119
        5750
      3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        249
        4694
      4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

        SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
        Perussuomalaiset
        44
        4552
      5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

        Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
        Maailman menoa
        61
        4065
      6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

        ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
        Maailman menoa
        160
        3900
      7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

        Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
        Maailman menoa
        166
        3689
      8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

        Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
        Ikävä
        90
        1647
      9. Onko sinulla ja kaivatulla

        joku yhteinen tärkeä paikka?
        Ikävä
        87
        1071
      10. Mikä on viimeisin asia

        mitä olen sinulle kertonut?
        Ikävä
        41
        799
      Aihe