Tono sukat >_>

Joo joka toinen kuukausi pärähtää joku vitun tonosukkien myyntipaska luukusta sisään, enkä jaksais aina peruu seuraavaa ja seuraavaa vitun tilausta.. kerran ostin
sukat vain postikuluilla! ei lukenut että postiluukkua raiskataan tono-sukilla ja 20e laskuilla 20-40e... Soitettii kerran sinne ja pystyy vaan seuraavan tilauksen peruumaan eiks tää oo jo jotain ahdistelua?
4533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyl se pitäis saada peruttua

Äänestä

ei pidä ottaa vastaan mitään mitä 'ilmaiseksi 'tuputetaan... ei niistä pääse irti millään, tavaraa tulee maailmantappiin ja mitään et voi....

Äänestä

Pitää muistaa perua 1,5 kk kuluessa. Vaihtoehtoina posti, s-posti, puhelin ja netti. Kannattaa käyttää vaikka kaikki vaihtoehdot.

Äänestä

Oletko rekisteröitynyt ja tehnyt oman sivun, jonne voit kirjautua?

Jos olet, peruuttaminen on helppoa, mutta teksti tosin on tosi pienellä vasemmassa alareunassa. Ensin ihmettelin, missä se onkaan. Ellet peruuta, sinulle käy niin kuten täällä on ennustettu. Niitä tulee ja tulee, ja ellet maksa, olet lirissä.

Siellä on myös lokero, jossa voit sanoa itsesi irti touhusta, joten tee sinäkin osuutesi, niin asia hoituu.

Sukulaisenikin joutui maksamaan kuluja, kun oli puhelimella perunut, eikä mennyt perille. Lopulta minä hoidin asian, joten hänkin pääsi eroon sukkakerhosta. Tosin meinas ottaa aikaa, enkä puhelimella päässytkään. Lopulta vihaisena lähetin kirjeen. Sitten tuli sukille loppu. Näiden kanssa pitää olla sääntöjen mukaan, jos kerran on mukana.

Paras peruuttaa heti, kun lähetys tulee, niin muistaa, eikä tiedot katoa.

Ukko kyllä tykkäs sukista muuten, mutta seuraavat pitää olla pitkällä varrella, ennenkuin tilaan uusia. Sen vuoksi laitoin tiedoksi, ettei malli miellytä, kun peruutin lähetyksen juuri äsken.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tono sukat kirjoitti:

Joo joka toinen kuukausi pärähtää joku vitun tonosukkien myyntipaska luukusta sisään, enkä jaksais aina peruu seuraavaa ja seuraavaa vitun tilausta.. kerran ostin
sukat vain postikuluilla! ei lukenut että postiluukkua raiskataan tono-sukilla ja 20e laskuilla 20-40e... Soitettii kerran sinne ja pystyy vaan seuraavan tilauksen peruumaan eiks tää oo jo jotain ahdistelua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu