Alanya vs sunny beach vs ayia napa!!!!!

Nuoret

Heii! Oltais kaks nuorta tyttöä lähössä kesällä jonnekkin etelää bilettämään. Käytii viime kesän yhdessä jo Alanyassa. Tänä kesän ollaa mietitty seuraavii vaihtoehtoja: Ayia Napa, Sunny Beach ja Alanya. Kertokaa plussia ja miinuksia ja mitä itte suosittelette!

8

1196

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Läjä

      Mä oon tykännyt kaikista!!!

    • Nuoret

      Okei hyvä, mut missä on sun mielest ollu parhaat biletysmahdollisuudet?

    • Matkamies79

      Ite nuorempana poikana viihdyin parhaiten tuolla Turkin Alanyassa. Mahtava turistikohde ja jo silloin ku minä olin nuori, oli siellä jo hyviä tanssiklubeja, joissa tanssijalka kyllä vipatti. Alanyaa siis suosittelen! Mahtavaa reissua teille!

    • sinne vaan

      edullinen ja halpa bulgaria ehdottomasti.juomat tosi halpoja ja meno parhaimmillaan heinäkuussa! eli sunny beach tai kultahietikko, itse 20 kertaa ja aina k-hietikolla,yleensä 2-3 kertaa/kesä! alaniassa tullut myös 4 kertaa käytyä, paljon tyrkytystä ja ulkomaalaiset tytöt jopa vaivannäköön turkkilaisten kollien ympäröimänä, jopa raiskauksiakin ja tyrmäystippoja kuuleman mukaan harrastaa, ja ei edes välitä vaikka poikakaveri ois tytöllä mukana eli ehdottomasti turvallisempi bulgaria jossa menoa ei paikallisia oo kun aidatutu alueet ja pääsette tutustumaan muihin eurooppalaisiin turisteihin. jos arvosana pitäs näille antaa niin alanya 7, ja bulgaria 10

    • bilettajaneito

      itse ollut eka ayia napassa, bileitä ja paras oli se kunnon party boat. ruoka hyvää ja juomat baareissa ok hintaisia. menisin uudelleen. Turkissa taas paikalliset ällöttäviä, ei pääse metriäkään ettei sata miestä roiku pebas kiinni ja "uksi kysumus, mina tehda haaaalpa juoma sinulle" mun mies huumattiin siellä kun joi toista drinkkiä... bileet on hyvät mut tokalla reissulla alanyassa päätin, että ei hetkeen turkkiin enään. nyt mennään sit bulgariaan ja pari kaveria sunny beachilla ollut ja kehunut ruoka ja juoma on halpaa :) turkissa meni 8e drinkkiin et sunny beachilla juo tuplasti samaan hintaa :D

    • tyttö95

      Kokemuksia ayia apa vai suy beach? Tyttö porukalla oltais lähössä bilettää kesällä niin kummassa parempi meno ja halvemmat matkat? kumpaa itse lähtisitte?

      • Joskus nuori

        Oon ollu itse vaan ayia napalla, mutta siellä on biletys ihan täys kreisiä. Eli ei ainakaan voi mennä vikaan jos sinne lähdette. Yksi teinibilehirvitys vielä samassa luokassa Ayia napan ja Sunny beachin kanssa on Mallorcan Magaluf. Siinä siis kolme mielestäni pahinta. Alanyasta ei kannata näiden kanssa edes samana päivänä puhua.


    • Perillä jo

      Aloittaisin itse vertaamalla lento- ja bussimatkojen kestoa.

      Sunny Beachille pääsee kolmen tunnin lennolla ja puolen tunnin bussilla.
      Alanyaan pääsee neljän tunnin lennolla ja kahden tunnin bussimatkalla.

      Jokainen voi valita, mitä haluaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2185
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      63
      781
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      696
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      510
      684
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      60
      570
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      560
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe