Baari poitsilassa!!!

aukeeko poitsilaan baari kun joku kalju aina silloin tällöin touhuaa siin pihall??T.työtön baarimest...
424876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

niin missä pihalla pöllöpää.

Äänestä

Toivottavasti ei aukea. Sitä ei täällä tarvita. Hyvä kun lopetti sekin saatanan Sannin Baari.

Äänestä

näin on tänne ei tarvita enään mitään räkälää jossa villi meininki ja villit juopot.

Äänestä
  • Vieläkös siellä niitä ns laivatyttöjä liikkuu?Eihän ole laivojakaan.

    Äänestä

  • kysynvaan3 kirjoitti:

    Vieläkös siellä niitä ns laivatyttöjä liikkuu?Eihän ole laivojakaan.

    ryssiin holoja vaan ja laivatytöt on jo vanhuuseläkkeellä.

    Äänestä

  • jussi 23cm.- kirjoitti:

    ryssiin holoja vaan ja laivatytöt on jo vanhuuseläkkeellä.

    Kiitos vastauksesta,ajattelin tulla katseleen entistä asuinpaikkaa,mutta en viitsi niitä ko katsella.Aiheuttivat meillekkin paljon harmia,veivät rahaa ja muuta.

    Äänestä

No samaa ihmettelen, hurja rafiikki ollu siel ainakin...

Äänestä

Kyllähän siihen joku remppaa on tehny. Meinaakohan ruveta oikeen klubin omistajaksi ja remontoi tulevaa konkurssipesää

Äänestä
  • Onko baari etelä-poitsilassa auki vai missee se on? Kovat oli meinigit kun muuallekkin viestit kulki.

    Äänestä

  • vastaathan1 kirjoitti:

    Onko baari etelä-poitsilassa auki vai missee se on? Kovat oli meinigit kun muuallekkin viestit kulki.

    Oltiin mekin etelä-poitsilassa asumassa ,mutta työtä tehtiin ja verot maksettiin.Ei oltu sossun porukkaa eikä nytkään olla.

    Äänestä

ei tällä mitään baarii oo auki jokaine juo kotoon.

Äänestä

aukee kuulemma..

Äänestä

eihän siellä asu kun soskun elätti pummii jotka on järkensä juonneet pihalle eihä niillä varaa ole baareissa istuu.

Äänestä
  • Vedähän sinä saakelin julli se märkä kohta päähän... minä ainakaa mikää sossun kassan asiakas oo vaikka ikäni täällä asunukkii... oikee kultalusikka sepe!!!

    Äänestä

no eikö se ennen toiminut kuin oli vanha sannin baari ?? mutta kuin se muutti niin nyt kuolutta??

Äänestä
  • no ei toiminut .

    Äänestä

  • spurku. kirjoitti:

    no ei toiminut .

    Rinne krouvi toimi keskikalja baarina siinä missä sannin baarikin täällä.. kyllä täällä janoisia riittää varsinkii kesäaikaan... vaikkei nyt juoppoja enää nykyään niinkää paljoa kun ennen :) että tervetuloa kuppila!!!

    Äänestä

Kaljuna eli kuulapäänä sanon:

Sen minkä shampo 1ossa voittaa sen saippuassa häviää.

Äänestä

Mikäli tuo uusi "klubin oloinen räkälä" vielä joskus aukeaa, niin voin lyödä vetoa, ettei se pysy pystyssä vuotta kauempaa ilman "kolketdodaa taskussa!".

Äänestä

Eipä oo kapakka vieläkään auennut, näinköhän aukeaakaan

Äänestä

Kuulemma Venäläiset avaa siihen baarin.

Äänestä
  • miä kuulin taas et somalit baarin perustaa.

    Äänestä

  • sekava seppo.- kirjoitti:

    miä kuulin taas et somalit baarin perustaa.

    Joo, siellä märehditään Khatia ja maataan kuin lehmät päivät pitkät!

    Äänestä

  • Olis kiva saada edes maitopurkki läheltä. Ja jotain pientä muuta unohtunutta asiaa. Toivotaan parasta.

    Äänestä

Kauppahan siinä on ennenkin ollut, se olisi kyllä mukava lisä tähän pitäjään. Räkälää ei kaivata

Äänestä

Miksi ovet ei aukene meille, onko rotumme syytä tää?

Äänestä

Eihän sinne työtömiin perse aukisten pitäjään mitään tuu kun koulukin lopetetaan.

Äänestä
  • tulee ja se on hyvä juttu

    Äänestä

  • tuleva asiakas kirjoitti:

    tulee ja se on hyvä juttu

    Ilmeisesti lokakuun aikana tarkoitus saada ovet auki.

    Äänestä

  • hyväjutska kirjoitti:

    Ilmeisesti lokakuun aikana tarkoitus saada ovet auki.

    joo huume luola lisää..ei tule aukeamaan.

    Äänestä

  • antava lissu. kirjoitti:

    joo huume luola lisää..ei tule aukeamaan.

    missäs näitä huumeluolia aiemmin on jos kerran tästä olisi tulossa yksi lisää?

    Äänestä

Huomen on taas aparipäivä

Äänestä

8.11. klo 18 aukeaa ovet Pub Oldshopissa.

Äänestä
  • Sokkat irti me jälleen juodaan aamut ja yöt.

    Äänestä

Jipii, Marjarinteelläkin alkaa uusi elämä. Kyl ni kuollut paikka onkin olt, et ihana juttu, että olohuone avautuu ja pääsee taas nauttimaan elämästä. Ei tarvi nappiin asti mennä, kun vieressä saa rentoutua

Äänestä
  • Ja juoruavat ukot saavat vettä myllyyn kateuksissaan kun mieli tekisi mennä rientoihin mutta ei voi - ollaan olevinaan parempia kuin muut !

    Äänestä

  • minä menen ainakin kirjoitti:

    Ja juoruavat ukot saavat vettä myllyyn kateuksissaan kun mieli tekisi mennä rientoihin mutta ei voi - ollaan olevinaan parempia kuin muut !

    Ens kuus on vasta soskun aparit tilillä.

    Äänestä

Heh hauska mesta

-spurguna pidettiin
-Jukka-pojaksi luultiin
-ja kokaiinia pummattiin

Äänestä

Millasta meininkiä oli? Oliko muitakin kuin paikallisia?

Äänestä
  • Mitähän jos itse menisit kattomaan vai kuulutko juurikin näihin jotta mieli tekis mutta kun ei uskalla...

    Äänestä

Ei olt rahhaa mennä itse ja persaukisen ei ole kiva kattoa muitten hauskan pitoa.

Äänestä
  • Kuulin juuri äsken huhun että se baari on nyt sit kuollu ja kuopattu!? Eipä tullu käytyä et samapa tuo.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyyppäri kirjoitti:

aukeeko poitsilaan baari kun joku kalju aina silloin tällöin touhuaa siin pihall??T.työtön baarimest...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu